خانواده شهدا مربیان نسل های آتی هستند/همسران و مادران شهدا گمنامان عرصه جهاد

روتیتر:نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج از مادران و همسران شهدا به عنوان اثرگذارترین و در عین حال گمنامان عرصه جهاد و شهادت یاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی  روتیتر،فاطمه اسکندری ، با اشاره به برگزاری همایش پدران آسمانی و مادران بهشتی که به تکریم خانواده های شهدا و ایثارگران می پردازد، گفت: وظیفه این سرزمین پاسداری از کیان زنان و مردانی است که بخشی از وجود خود را به ایران و انقلاب هدیه کردند.

اسکندری، این زنان و همسران را مربیان نسل های بالنده کشور در سال های جنگ و پس از آن عنوان کرد و افزود: نباید بگذاریم این مربیان کارآزموده و هنرمند به سادگی از دست بروند.
وی به سخنان رهبر معظم انقلاب در این خصوص اشاره کرد و افزود: ایشان خطاب به خانواده های این عزیزان می فرمایند: شما خانواده های عزیز شهیدان، حقی بر گردن این ملت دارید که این ملت هرگز نباید آن را فراموش کند. همسران و مادران شهدا به اسطوره هایی در زمان جنگ تحمیلی و پس از آن تبدیل شدند. این افراد با افتخاراتی که آفریدند کشور را تا قرن ها بیمه کردند. آنها برای آرمانی والا و حفظ انقلاب اسلامی از عزیزان خود گذشتند.
به گفته اسکندری، این روز برای مسئولان و اقشار مختلف مردم این مسئولیت را می آورد که آن را گرامی بدارند و نسبت به آن بی توجه نباشند.
عضو شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: بر ماست تا در موقعیت های مختلف به دیدار آنها رفته و تجلیل از خدمات شان را مد نظر قرار دهیم.
وی اذعان داشت: بسیاری از مادران و همسران شهدا در سن کهولت هستند و برای بهره مندی از محضر آنها باید از این فرصت طلایی استفاده کرد.
اسکندری ادامه داد: در دیدار با خانواده های شهدا، درس های بزرگی می توان آموخت که عمل به آنها موجب اعتلای کشور شده و سرافرازی بیش از گذشته نظام اسلامی را در پی دارد. همچنین نقل ایثار و مقاومت شهدا منجر به آن می شود که جوانان این پشتوانه عظیم را بهتر و به خوبی لمس کنند.
به گفته وی، این خانواده ها به رغم مشکلات و مسائل مادی از این مشکلات گذشته اند و حفظ آرمان ها و مسائل دینی را مهم ترین دغدغه خود عنوان می کنند. از این رو ما باید نسبت به دغدغه های آنان حساس و سخت گیر بوده و  نگذاریم حاصل ایثار آنان بر باد رود.
وی در پایان از اقدام ارزنده سازمان فرهنگی در تکریم مادران و همسران شهدا به عنوان اقدامی ارزشمند یاد کرد و ضمن قدردانی از این امر خواستار توجه به این قشر در تمام ایام شد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*