شایعات جابجایی مدیران برچیده شود/مدیرانی که حرکت جهادی ندارند استعفا دهند!

روتیتر:شهردار کرج با تکذیب شایعاتی در خصوص جابجایی مدیران در سطوح مختلف مدیریتی در ساختار شهرداری تصریح کرد: شایعات در این زمینه به سرعت برچیده شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر،علی ترکاشوند صبح روز جاری در جلسه شورای برنامه ریزی با بیان این مطلب گفت: در صورتی که ریشه شایعه در درون مجموعه و بین همکاران باشد به شدت با این عوامل برخورد می شود.
وی شایعه را عملی غیر اخلاقی خواند و این عمل ناشایست را موجب کاهش انگیزه همچنین مانع از خلوص انجام کار ذکر و عنوان کرد: همه انرژی و توانمندی مدیران باید به سمت خدمت رسانی به مردم معطوف شود و شایعه پراکنی مانع از این امر مهم است.
ترکاشوند همچنین، شایعه پراکنی را بی انصافی و بی تقوایی قلمداد کرد و افزود: شهرداری کرج اجرای مجموعه ای از برنامه های منسجم، هدفمند و در عین حال سنگین را به ویژه در سال جدید با توجه به انتخاب شعار سال جاری از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد با محور مدیریت جهادی پیش رو دارد که برای تحقق آن علاوه بر بکارگیری مجموعه اقدامات مدیریتی به آرامش در محیط کاری نیاز است.
وی ادامه داد: با توجه به مسائل مطرح شده، شایعه پراکنی یکی از حادترین آفت هایی است که ضمن آسیب رسانی شدید به محیط کاری امن و آرام، سازمان را از رسیدن به اهداف دور می کند.
شایعات در اخذ تصمیمات مدیریتی نقشی ندارد!

شهردار کرج با بیان اینکه مدیریت در سازمان و یا اداره از استراتژی های خاصی تبعیت می کند، مدیریت شایسته در مجموعه های اداری را نیازمند جاری کردن امور متعددی دانست و گفت: انتصابات و جابجایی ها نیز به عنوان یکی از انتخاب های مهم مدیر ارشد مجموعه تلقی می شود که محصول و خروجی آن ایجاد تحول مثبت و مورد نیاز مجموعه است.
وی با بیان اینکه در جابجایی ها مدیران شهری بر اساس میزان توانمندی، کوشا بودن و مهمتر از آن داشتن برنامه های مدیریتی انتخاب و منصوب می شوند، گفت: بهره گیری از تجربیات محور اصلی جابجایی های مدیریتی است.
ترکاشوند افزود: جابجایی مدیران شهری همچنین با هدف بهبود عملکرد مدیریتی و بهره مندی از توانایی های فردی و جاری کردن خروجی های حاصل از این توانمندی ها در سطوح مختلف مدیریتی، انجام می شود.
وی با تاکید بر بهره گیری از مباحث نوین مدیریت منابع انسانی با اشاره به اینکه، تحقق این رویکرد در سازمانی همچون شهرداری می تواند زمینه ساز رشد، توسعه و عمرانی شهری شود، اظهارداشت: مدیریت نیروی انسانی مبنای انجام امور مختلف در شهرداری است که عرصه های مختلفی از جمله فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، عمرانی و خدماتی را شامل می شود.
ذهن را فقط به خدمت رسانی معطوف کنیم

شهردار کرج وظیفه و مسئولیت مهم همه کارمندان و پرسنل مجموعه مدیریت شهری را خدمت رسانی به شهروندان ذکر و تاکید کرد: تحقق این مهم مادامی که مجموعه دچار بی ثباتی افکار و اندیشه و دچار شایعه پراکنی کذب باشد ممکن نیست.
ترکاشوند با تاکید بر اینکه ذهن همه افرادی که در مجموعه مدیریت شهری دارای پست و مقام هستند باید تنها به خدمت رسانی معطوف شود، عنوان کرد: مسئولیت یک امانت است و همه ما در هر پست و مقامی که ایفای نقش می کنیم موظف به امانتداری مردم هستیم و باید با حساسیت خاصی که از اعتقادمان سرچشمه می گیرد در حفظ آن کوشا باشیم.
وی از مردم به عنوان ولی نعمتان یاد کرد و افزود: امسال سال مدیریت جهادی است و این مهم وظیفه مدیران و مسئولان شهری در قبال تحقق خواسته های مردمی در همه زمینه های شهری را دوچندان می کند.ترکاشوند با اشاره به اهمیت موضوع مدیریت جهادی تصریح کرد: کسانی که نمی توانند با اعتقاد به مدیریت جهادی در بدنه شهرداری فعالیت کنند، استعفا دهند.
در مورد حق الناس تعارف نداریم
شهردار کرج در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر اینکه در مورد تحقق حق الناس تعارف نداریم، افزود: از تمام اختیارات خود جهت تحقق این مهم استفاده خواهیم کرد.
ترکاشوند،  استفاده از استعدادهای خلاق و ارزشی در ساختار شهرداری را مهم ارزیابی کرد و افزود: کارکرد و عملکرد مدیران حاکی از انتخاب شایسته آنها می باشد.شهردار کرج در ادامه بر ضرورت بهره گیری از تجریبات تخصصی افراد تاکید کرد و با بیان اینکه، تحقق این مهم محور اصلی جابجایی هایی ها در شهرداری است، افزود: این مهم حاکی از داشتن روحیه پیشرفت و تغییر و تحولات مثبت مسئولان و مدیران است.
ترکاشوند با بیان اینکه، مدیریت منابع انسانی دارای مبانی، مفاهیم، فرایندها و ابزارهای متفاوتی می باشد، تاکید کرد: رویکرد و ماهیت شهرداری کرج نیز دستیابی به آیتم هایی است که با محور قرار دادن آن، بتوان آینده شهر را به صورت مطلوب تضمین کرد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*