تغییر سنگر نباید خدمت به مردم را مختل کند

 استاندار البرز با بیان اینکه تغییر سنگر برای خدمتگزاران دستگاه های دولتی نباید موجب ایجاد اختلال در خدمت رسانی به مردم شود، تاکید کرد: مهم این است که در خدمت رسانی کوتاهی و تعللی صورت نگرفته باشد تا مدیر را در نزد مردم و تاریخ خدمتگزاری نظام، ماندگار کند.

به گزارش خبرنگار مهر، اصغر عربیان پیش از ظهر چهارشنبه در ابتدای جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان البرز ضمن تبریک به مناسبت آغاز به کار دولت یازدهم، اظهار داشت: آرامش ایجاد شده در کشور مرهون تلاش، زحمات و خدمات دولتمردانی است که در صف مقدم عملیاتی با خدمت صادقانه به مردم بسترهای رشد و تعالی بیش از پیش کشور را فراهم کرده اند.

وی افزود: اعتماد و امید بیش از پیش به وجود آمده در میان مردم، وظیفه مسئولان را در خدمت رسانی به مردم سنگین تر از گذشته می کند.

استاندار البرز تاکید کرد: در جابه جایی دولت و تغییر مدیریت نگاهی جز خدمت به مردم و توسل به غیر خدا برای حفظ پست شرک به خدا است. در این راستا اگر در انجام وظیفه و قبول مسئولیت از سوی مدیران نگاهی جز رضایت خداوند متعال و خدمتگزاری صادقانه به مردم وجود داشته باشد نوعی شرک به خدا است و چنین احراز پست و مدیریت، مدیر را خسر الدنیا و الاخره می کند.

مدیران و مسئولان در صف مقدم خدمت به مردم قرار دارند

عربیان از حضور مدیران و مسئولان در صف مقدم خدمت به عنوان فرصتی الهی برای خدمت به مردم یاد کرد و گفت: در صف مقدم خدمت رسانی دولت و حماسه هایی که در کشور رقم می خورد مدیران و مسئولانی قرار دارند که با اجرای دقیق و منظم برنامه های دولت به مردم امید می بخشد و کام آنها را شیرین می کند.

وی یادآور شد: با آغاز به کار دولت جدید این طبیعی است که هر مدیر و مسئولی در معرض تغییر قرار داشته باشد اما این موضوع نباید انگیزه خدمت به مردم را تحت الشعاع قرار داده و خللی در انجام وظایف مسئولان به وجود آورد.

عربیان تصریح کرد: وظیفه تمامی مدیران و مسئولان دستگاه های مختلف اجرایی استان است که با انجام صحیح و دقیق اقدامات خود تا آخرین لحظه ای که در مسند خدمت قرار دارند، به وظیفه شرعی، قانونی، عرفی و اخلاقی خود عمل کنند.

اقدامات اجرایی نظام توسط ولی فقیه تقریر می شود

وی تقریر اقدامات اجرایی کارگزاران نظام توسط ولی فقیه را موجب اطمینان قلب مدیران از مشروعیت اقدامات خود عنوان کرد و گفت: خادمان مردم در دولت و سایر بخشهای نظام با این اطمینان و آرامش عمل می کنند که تمامی امور نظام از سوی مقام معظم رهبری به عنوان ولی فقیه جامعه اسلامی و ناظر به همه امور تقریر می شود بنابراین برای مدیران و مسئولان فرقی نمی کند که در کجا و در چه پستی به انجام وظیفه می پردازند.

تغییر سنگر نباید خدمت به مردم را مختل کند

استاندار البرز بار دیگر تاکید کرد: تغییر سنگر برای خدمتگزاران دستگاه های دولتی نباید موجب ایجاد اختلال در خدمت رسانی به مردم شود بلکه خود انگیزه ای می شود تا مدیران در سایر سنگرها خود را آزموده و از تجربیات خود برای خدمتگزاری بیشتر به مردم نهایت بهره و استفاده را ببرند. مهم این است که در خدمت رسانی کوتاهی و تعللی صورت نگرفته باشد تا مدیر را در نزد مردم و تاریخ خدمتگزاری نظام، ماندگار کند.

به گفته وی آثار بر جای مانده از تلاش و فعالیت مسئولان زمانی خود را نمایان می کند که مدیران به یقین برسند که صرف وقت و انرژی آنان به هدر نرفته و توانسته اند باری از دوش مردم و کشور بردارند.

شورای برنامه ریزی و توسعه استان هم اکنون به ریاست استاندار البرز و حضور مدیران کل استان در سالن شهدای دولت در حال برگزاری است.

منبع:مهر

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*