بهره گیری از متخصصان امتیازی برای آموزش اصولی است

روتیتر:حسینی کاشانی مدیر کل اداره ارشاد اسلامی استان البرز به همراه شریفی معاون هنری و سینمایی و طاهری معاون فرهنگی مطبوعاتی از دانشکده خبر استان البرز بازدید کرد.

به گزارش روتیتر،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز به همراه جمعی از معاونان خود از دانشکده خبر این استان بازدید کرد.

در این بازدید مدیر دانشکده خبر استان البرز با تشریح فعالیت‌های دانشکده، دعوت از اساتید برجسته و به‌نام کشور در حوزه‌های مختلف علوم ارتباطات جهت حضور و آموزش در کرج را از مهم ترین عملکردهای این دانشکده عنوان کرد.

حسین کمر روستا اظهار کرد: دانشکده خبر استان البرز موفق به طراحی و برگزاری دوره‌های تخصصی خبر و رسانه، فن بیان و گویندگی و دوبلاژ با حضور بهتری‌های کشور شده است.

وی ارتقاء سطح کیفی فعالیت‌های رسانه‌ای و آماده‌کردن بیش از ۵۰ مجری، گوینده و دوبلر جوان در عرصه هنری را از اساسی ترین نتایج حاصل از این دوره‌ها دانست.

مدیر دانشکده خبر استان البرز تصریح کرد: دانشکده خبر استان البرز آمادگی دارد با همکاری مرکز علوم رفتاری دانشگاه شهید بهشتی و موسسه فرهنگی شهرسایه، با بهره‌گیری از پتانسیل نخبگان حوزه فرهنگی، مشارکت جدی در برنامه‌ها و رویدادهای فرهنگی استان البرز داشته باشد.

وی با قدردانی از حمایت‌های ‌اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز خاطر‌نشان کرد: از زمان فعالیت دانشکده خبر، برنامه‌های متعددی با مشارکت اداره‌کل ارشاد استان در سالن اجتماعات استاد سیروس صابر و دیگر محافل عمومی شهر برگزار شده که با استقبال بی‌نظیر شهروندان روبه‌رو شده است.

کمر روستا عنوان کرد: انتظار می‌رود با تقویت این تعاملات امکان ایفای نقش بیشتر موسسات و مراکز فرهنگی در برنامه‌های سطح شهر فراهم شود.

مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز نیز در ادامه این بازدید با قدردانی از عملکرد مجموعه دانشکده خبر از آمادگی کامل اداره‌کل ارشاد به منظور حمایت از طرح‌ها و برنامه‌های مراکز آموزشی و فرهنگی خبر داد.

حسینی کاشانی با اشاره به اهمیت برون سپاری در حوزه فعالیت‌های اداری خاطرنشان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌البرز در نظر دارد به عنوان تسهیل‌گر و حمایت‌کننده از مجموعه‌های فرهنگی عمل کند.

وی اضافه کرد: باور ما بر این است که برای توسعه و فعالیت فرهنگی مردم به ویژه نخبگان فرهنگی و هنرمندان باید به صورت جمعی و گروهی در قالب‌های مختلف حضور داشته باشند.

مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز توجه به اصالت در آموزش، بهره‌گیری از متخصصان را امتیازی برای آموزش اصولی و اساسی دانست و از حضور چهره‌های نام آشنای کشور از جلمه استاد محمد حسین سروش، بهروز رضوی، جلال مقامی، امیرحسین نوری، صدرالدین شجره، محمدرضا حیاتی و دیگر چهره‌های شاخص علوم ارتباطات و رسانه در دانشکده خبر استان البرز اظهار خشنودی کرد.

در ادامه مسئول دپارتمان سینما و تئاتر دانشکده خبر استان البرز در‌باره اهمیت هنر و نقش آن در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد: زبان هنر با هیچ فعالیت دیگری قابل مقایسه نیست بنابراین باید تلاش شود که با همکاری سایر نهاد‌ها و سازمان‌های دولتی و غیر دولتی از این ظرفیت بالقوه در جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در تحقق اهداف برنامه‌های فرهنگی استفاده شود.

افشین سخایی فرد اضافه کرد: زبان هنر و رسانه نقش بسزایی در تقویت ارزش‌ها و پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد.

وی عنوان کرد: عوامل متعدد و متنوعی در اجتماع تاثیر گذارند اما اگر هنر در خدمت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی قرار بگیرد تاثیر ماندگاری دارد.

مسئول دپارتمان سینما و تئاتر دانشکده خبر استان البرز همچنین پتانسیل بالای هنری در استان البرز را یکی از مشخصه‌های ارزشمند در جهت ارتقای سطح فرهنگی شهروندان در قیاس با دیگر استان‌های کشور برشمرد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*