رضاپور: ۷ سازمان از وابستگی به ماده ۱۶ قانون شهرداری خارج شدند

روتیتر:معاون اداری مالی شهرداری کرج مطرح کرد: هفت سازمان وابسته به شهرداری کرج از وابستگی به ماده ۱۶ قانون شهرداری ها خارج شدند.

به گزارش روتیتر ،محمدرضا رضاپور افزود: این سازمان ها شامل، سازمان های زیباسازی، پسماند، میادین، عمران، فناوری و اطلاعات، آرامستان ها و ترمینال ها می باشد.
وی افزود: برای خروج سایر سازمان های تحت پوشش شهرداری از وابستگی به ماده ۱۶ قانون شهرداری ها نیز تلاش و برنامه ریزی خواهد شد.
رضاپور در توضیح این ماده قانونی با اشاره به فعالیت خدمات محور  ۱۴ سازمان تحت پوشش شهرداری، بیان کرد: با توجه به اینکه، فعالیت برخی از این سازمان ها از جمله آتش نشانی غیردرآمد زا می باشد، میزان هزینه های این سازمان ها بیشتر از میزان درآمد های آن می باشد، بر این اساس سازمان ها از سوی شهرداری و از محل ماده ۱۶ به لحاظ تامین هزینه های خدمات رسانی تامین می شوند.
وی اظهارداشت: کمک های مالی شهرداری از محل این ماده قانونی با هدف حمایت از سازمان های وابسته به این نهاد و به منظور ارتقاء سطح خدمات رسانی صورت می گیرد و این حمایت مالی تا زمانی که سازمان ها به فعالیت های درآمدزایی پایدار برسند، ادامه دارد.
توسعه متوازن شهر در اولویت است
معاون اداری مالی شهرداری کرج تاکید کرد: توسعه متوازن شهر در اولویت برنامه های مدیریت شهری قرار دارد.
رضاپور با بیان اینکه امروزه فضای سرمایه‌گذاری بیش از پیش در کرج فراهم شده است، عنوان کرد: زمینه ها باید به گونه ای فراهم شود که سرمایه ‌گذار و بخش خصوصی تنها با مراجعه به شهرداری اقدام به سرمایه‌گذاری در عرصه های مختلف شهری کنند.
وی گفت: برای نگهداری و توسعه زیرساخت‌های شهری، موضوع تامین منابع مالی پروژه‌ها اهمیت بسیاری دارد که این امر با مشارکت فعالان اقتصادی و منابع بخش خصوصی و صاحبان سرمایه در دست پیگیری است.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*