عدم صدور حکم چند مدیر کل و معاون استاندار البرز از سوی هیات دولت و وزیر کشور :لزوم تسریع در اصلاح انتصاب های خارج از قانون استاندر البرز ؛ تدبیر دولت ،امید مردم

عدم صدور حکم چند مدیر کل و معاون استاندار البرز از سوی هیات دولت و  وزیر کشور :لزوم تسریع در اصلاح انتصاب های خارج از قانون استاندر البرز ؛ تدبیر دولت ،امید مردم

روتیتر سید محمد میرحبیبی :  احکام انتصاب های غیر قانونی استاندار البرز نه تنها از سوی وزیر کشور صادر نشد بلکه منصوبین بازتشسته استاندار البرز در ژست های مدیر کلی نیز نتوانستند مصوبه هیات دولت را کسب کنند و دولت د راقدامی قانونی و مردمی  به آنها اجازه تداوم فعالیت را ندارد چراکه مردم البرز و  نخبگان از همان ابتدا نسبت به انتصاب این افراد منتقد بودندو دولت تدبیر و امید با درک مناسب از این خواست منطقی و درست مردم البرز اجازه صدور احکام آنها را صادر نکرد.

بر اساس این گزارش وزیر کشور دولت  تدبیر و امید نیز در اقدامی قانونی و مردمی  احکام اکثریت انتصاب های مهندس طاهری استاندار خدوم البرز را صادر نکرد تا نشان دهد که دولت تدبیر و امید رضایت مردم و رعایت قانون را همانگونه که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند بر منافع گروهی خاص ارجح و اولویت می داند .

وزیر کشور همانگونه که انتظار می رفت در اقدامی قانونی از صدور احکام  فرماندار طالقان ،معاونین عمرانی و سیاسی استاندار البرز خودداری کرد و مانع از صدور قطعی احکام  مدیران کل حراست و مدیر کل حوزه استانداری البرز ،معاون مدیر کل حوزه استانداری و ادامه فعالیت افرادی همچون توحید لو مشاور ارشد استاندار  البرز به دلایلی که ذکر آن در این مقال نمی گند شد  و همچنینی مانع از صدور احکام تعدادی دیگر از مدیرکل ها شد تا نشان دهد که در دولت تدبیر وامید قانون و رضایت مردم بر منافع عده ای خاص  برتری دارد.

در همین راستا مدیر کل بازرسی وزارت کشورپس از انتشار گسترده و انتقاد های دو رسانه تاثیر گذار در البرز و نمایندگان مجلس و نارضایتی مردم ،نیز چندی پیش اقدام به صدور نامه ای  خطاب به مبنی بر لزوم برکناری منصوبین خارج از قانون استاندار البرز مانند ،توحید لو ، معاونین سیاسی و عمرانی ،مدیران کل حراست و حوزه استانداری و چندین منصوب دیگر کرد که پس از این نامه بود که توحید لو. به طور کامل از استانداری رفت و زمزمه زفتن صداقت زاده و سریزدی نیز قوت گرفت هرچند تا کنون منابع رسمی استانی برخی از این برکناری ها را تایید و یا تکذیب نکرده اند که عدم تکذیب آنها نشان از واقعیت داشتن این اخبار منابع مطلع دارد.

بر اساس این گزارش تعدادی از انتصب های خارج از قانون استاندار البرز  طی ۵ ماه گذشته به مهم ترین رویداد های این استان تازه تاسیس تبدیل شده است به نحوی که مردم ،نخبگان و نیروهای بومی در انتظاری به حق از دولت تدبیر و امید نارضایتی خود را از طرق مختلف اعلام  و خواستار اصلاح این انتصاب ها شدند .

اعتراض و اعلام نارضایتی مردم نسبت به این انتصاب های غیر قانونی بیشتر از طریق نمایندگان البرز در مجلس شورای اسلامی و تنها دو رسانه یکی مکتوب و دیگری غیر مکتوب  بیان شد .جایی که به اعتقاد منتقدان و نمایندگان حقوق نیروهای بومی به رسمیت شناخته نشده و توانمندی نیروهای بومی استان البرز و قوانین موضوعه و جاری و ساری در خصوص انتصاب میدران بومی فرمانداران،بخشداران و معاونان استاندار البرز به هیچ عنوان  از سوی مهندس طاهر طاهری استاندار خدوم البرز رعایت نشده بود.

بر اساس این گزارش و اخبار منابع آگاه  توحدی لو مشاور ارشد استاندارالبرز  ،مدیر کل حراست استانداری البرز سلیم نژاد ، فرماندار طالقان صدیقی، معاون سیاسی صداقت زاده  ،معاون عمرانی سریزدی  ، مدیر کل حوزه استاندار برادر استاندار  ، معاون حوزه استاندار پسر استاندار و چند مدیر کل دیگر همگی به دلیل آنچه عدم رعایت قوانین ماهوی و اولیه انتصاب ها می توان نام برد در زمره انتصاب های غیر قانونی استاندار البرز قرار گرفتند.

صداقت زاده و سریزدی معاونین سیاسی و عمرانی  به دلیل عدم داشتن رابطه استخدامی با هیچ نهاد و اداره و بی تجربگی مطلق  صداقت زاده سلیم نژاد مدیرکل حراست ، طاهری مدیرکل حوزه استاندار و برادر استاندار البرز و پسر استاندار البرز  به دلیل بازنشسته بودن و عدم داشتن رابطه استخدامی با هیچ نهاد و دستگاهی وعدم رعایت قانون منع انتصاب بازنشسته ها در پست های دولتی مگر با مصوبه هیات دولت ، و تعدادی به دلیل عدم احراز صلاحیت و  عدم انطباق با سیاست های دولت تدبیر و امید از سمت های خود برکنار شدند و از این راه امید مدیران بومی و مردم شهیدپرور البرز افزایش یافت .

هیات دولت نیز در همین راستا و در جهت توجه به خواست نخبگان و مردم استان شهید پرور البرز و رعایت قانون  در کنار عدم صدور احکام فرماندار طالقان ٰ معاونین سیاسی و عمرانی ،مجوز صدور احکام چند مدیر کل بازنشسته نظیر برادر استاندار (مدیر کل حوزه استانداری ) و سلیم نژاد مدیر کل حراست را صادر نکرد تا مهر تایید دیگری بر لزوم تغییر انتصاب های خارج از قانون اساندار بزند اما همچنان استاندار البرز در بکار گیری این افراد اصرار دارد .

به نظر می رسد که وزیر محترم کشور بویژه پس از عدم تصویب صدور احکام مدیران کل بازنشسته منصوب استاندار البرز از طریق اعمال فشار هایی بیشتر استاندار البرز را ترغیب و قانع برای رعایت قانون و دستورات  دولت تدبیر و امید  کند.

2 Comments

  1. باسلام علیرغم برکناری توحید لو وصداقت زاده متاسفانه هر دو در استانداری همچنان حضور دارند وبا عضویت در کمیسیون های ماده ۱۰۰ شهرداری ارتزاق می نمایند.اقای صداقت زاده هیچ نامه ای صادر نمیکند ولی همچنان اتاق معاون سیاسی را در اختیار دارد.
    دو طیف در استانداری البرز در تیم استاندار حضور دارند بخشی به دنبال انتخابات وبخشی به دنبال ثروت هستند واین موضوع مشکلاتی را در استان ایجاد نموده است.چرخ حرکت وتوسعه استان را ازحرکت انداخته اند.واقعا برای دولت آقای روحانی متاسفم هستیم.

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*