حذف ۳ وزیر دکتر روحانی؛ محصول تهمت های غیر واقعی و بد اخلاقی برخی از نمایندگان مجلس یا تابع برنامه های ضعیف وزرا

پاسخ قاطع وزرا به اتهامات و ابهامات برخی نمایندگان : تابع ولایت فقیه و قانون هستیم

روتیتر ، سید محمد میرحبیبی :مجلس شورای اسلامی در این روزها یکی از پرکارترین و پرحاشیه ترین روزهای خود را پشت سر گذاشت گرچه دکتر لاریجانی با مدیریت منحصر به فرد خود این حواشی را به حدالقل رساند و از سوی دیگر وزرای دکتر روحانی در کنار تدابیر رییس جمهور با قاطعیت پاسخی ماندگار و تاریخی به تمامی اتهامات و ابهانات دادن. پرکار و پر حاشیه از این منظر که بر خلاف جو حاکم بر فضای کلی مجلس که آگنده از آرامش و پیگیری مجدانه بسیاری از نمایندگان برای رفع ابهامات و کسب پاسخ ها نسبت به برنامه های تخصص وزرا ، برخی از نماسندگان تا دیروز در حمایت از رفتارها و عملکزد های احمدی نژاد برای سوار شدن بر این قطار سر از پا نمی شناختند و حتی تورم ۳۵ درصدی ، دزدی ۳۰۰۰ میلیاردی خاوری ، اصرار بر استفاده از مشایی در دولت از سوی دکتر احمدی نژاد و خانه نشینی ۱۱ روزه وی حاضر به تذکر و پرسش نسبت به رییس جمهور سابق نشدند در این روز ها با بستن کامل چشم های خود بر این واقعیات تلاش بسیار کردند که با طرح سوال های کهنه و قدیمی در خصوص ایام فتنه شعله ای از زیر این خاکستر ها برافکنند و آنرا وسیله و ابزاری برای زیر سوال بردن وزرای پیشنهادی دکتر حسن روخانی قرار دهند.

 فارغ از تعیین جهت این حرکت برخی نمایندگان که با هیچ معیاری مبتنی بر فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک به دولت یازدهم و پرهیز از حاشیه سازی ها نبود که اگر بود نباید مسایلی که تقریبا حل و با متخلفان آن برخورد شده بود در جلساتی که میلیون ها ناظر داخلی و خارجی آنرا می نگریستند، مطرح شود .

 اما برخی از نمایندگان که جزء ساکتین جریان انحرافی و خامیان بی چون و چرای دکتر احمدی نژاد در تمامی ایام بودند با بی توجهی بر سوابق درخشان و عدم حضور و تاثیر و شرکت وزرای پیشنهادی در ایام و جریان فتنه تمام تلاش خود را به کار بستند که وزرای مهم و تاثیر گذار روخانی را با انگ ها و اتهامات بی پایه و اساس از مرکز توجه و آرای نمایندگان مجلس خارج سازند .

آنجا که دکتر کوچک زاده اتهامات و مطالب خاصی را به برخی از وزرا نسبت داد ، داد بسیاری از همکاران و اصولگرایان را بلند کرد و دکتر عزیزی را مجبور به پاسخگویی کرد . دکتر عزیزی تاکید کرد آقای کوچک زاده آن زمان که خاوری دزد ۳۰۰۰ میلیارد تومان از پول فرزندان و مردم این کشور را دزدید و به خارج برد شما چرا ساکت ماندید و اینک سعی می کنید که وزرای با تجربه و ولایتمدار پیشنهادی دکتر روحانی را متهم به اتهامات بی پایه و اساس کنید.

این اقدامات گرچه تنها از سوی برخی از نمایندگان تند رو و اما حامیان جدی دکتر احمدی نژاد رخ می داد اما در هنگام انتقاد رسایی از دکتر نجفی نیز واکنش به جا و منحصر به فرد دکتر کاظم جلالی نماینده دیگر اصولگرا را برانگیخت و کاظم جلالی در پاسخ به رسایی با بیان خاطره ای مربوط به دستگیری برادرزاده حمید رسایی در ایام فتنه به اتهام شرکت در تجمعات و همچنین مشارکتی بودن برادر رسایی و اخذ پیمانکاری های وی از وزرات راه وشهرسازی گفت : آقای رسایی ما که می دانیم شما تا کنون چند صد میلیون تومان از وزارت ارشاد برای هفته نامه ۹ دی گرفته اید ودر این نشریه به هرکسی می خواهید توهین می کنید و ما هم می توانیم این کار شما راانجام دهیم اما نجابت به خرج می دهیم و این کار را نمی کنیم . شما هم نبایداین اتهامات بی پایه واساس را به افراد انقلابی و سرمایه های مدیریتی این نظام واردکنید.

اتهام افکنی های این تعداد معدوداز نمایندگان نسبت به اکثریت اعضای کابینه که بیشتر حول محور شرکت در جریان فتنه و دست داشتن بر این آتش می چرخید آنچنان با پاسخ منطقی و واقعی و مستند بسیاری از نمایندگان اصولگرا روبرو می شد که وزرای پیشنهادی کار بسیار آسان و سهلی رادر دفاع از خود داشتند.

همه وزرای پیشنهادی دکتر روحانی به ویژه افرادی همچون زنگنه ، نجفی ،نعمت زاده ، آخوندی ، میلی منفرد ، جنتی که بیشتر از سایرین مورد اتهام این تعداد معدود از نمایندگان مجلس بودند به طور قاطع بر پیروی محض از ولایت فقیه تاکید کردند و هرگونه دخالت داشتن در جریان فتنه را رد کردند و خود را تابع و قانون ، حافظ منافع مردم و مبارز با فساد اقتصادی دانشتند و همه اتهامات را با ارایه اسناد و مدارک رد کردند هرچند با توجه به حمایت مستدل بسیاری از نمایندگان اصولگرای مجلس از این وزرا چندان نیازی به این دفاع ها نبود.

چه نجفی که اقدامات فتنه را رد و خود را تابع ولایت فقیه و سرباز نظام دانست و بیان کرد که ما در ایام فتنه بر خلاف برخی ها که اکنون نیز بر فتنه بنزین می ریزند ، تمام تلاش خود را کردیم تا بر این آتش آب بریزیم و پس از فرمایشات مقام معظم رهبری در ۲۹ خرداد ۱۳۸۸ و اعلام نتایج قطعی از سوی شورای نگهبان هیچ اقدامی به رغم عضویت در ستاد های انتخاباتی نکردیم چون تابع قانون و ولایت فقیه بوده و هستیم .

 زنگنه نیز در پاسخ به اتهامات مبنی بر عدم التزام به رهبری و دخالت داشتن در فتنه صراحتا همچ.ن تمامی نمایندگان مجلس تاکید کرد : رهبری را عمود خیمه انقلاب می دانم و خود را ملزم و تابع قانون و مبارزه با مفاسد اقتصادی احتمالی می دانم.

  همه وزرای روحانی به خوبی به ابهامات و اتهامات پاسخ دادند و بار دیگر خود و دکتر روحانی را سربلند ، فرا جناحی ، معتقد به نظام و رهبری معرفی کردند. چه اگر چنین بود می بایست حداقل یکی از وزرای پیشنهادی نسبت به این موارد با تردید پاسخ می داد اما قاطعیت آنها در بیان مواضع سیاسی و تخصصی حجت را بر همه تمام کرد .

گرچه ۳ وزیر از وزرای پیشنهادی دکتر روخانی نتوانستند رای اعتماد را از مجلس اخذ کنند اما این اتفاق را فقط می بایست محصول بد اخلاقی ها و اتهام زنی های بی پایه و اساس برخی از نمایندگان دانست که با طرح سوال ها و اتهامات دروغین فضای اخذ رای اعتماد برای این وزرا را مخدوش و تحت تاثیر مطالب کذب خود قرار دادند که حتی دکتر پزشکیان  در این رابطه گفت: ما امروز داریم گذشته را نبش قبر می کنیم که این جمله پزشکیان مورد اعتراض نمایندگان قرار گرفت و رئیس مجلس نیز به وی اخطار داد که شما می توانید تنها در مورد وزیر مربوطه صحبت کنید.

وی حتی در رابطه با این اتهام زنی ها  افزود: حرفهایی که نمایندگان در مورد برخی از نمایندگان می گویند جز دامن زدن به اختلاف نتیجه دیگری ندارد.

بااین حال اما در همین شرایط نیز دکتر روحانی بی تردید پیروز واقعی حماسه ۲۴ مردادماه پس از حماسه ۲۴ خرداد دانست چه او با معرفی قویترین ، با سابقه ترین ، ولایی ترین و پایبند ترین افراد به نظام و تحصیلکرده ترین گزینه ها از تمامی سلایق و گرایش های درون نظام نشان داد که برازنده واقعی دولت تدبیر وامید است و اکثریت مجلس نیز با رای اعتماد به ۱۵ وزیر دکتر روحانی زمینه خلق این حماسه را فراهم کرد.

هرچند مجلس نشینان می توانستند با رای به همه وزرای کابینه دکتر روحانی به صورت کامل خوشحال وشادمان و ملت را امیدوار تر سازند.

امابا این وجود وتنها به دلیل بداخلاقی های برخی از نمایندگان ۳ وزیر از وزرای روحانی نتوانستند رای اعتما لازم رااز مجلس اخذ کنند که این مهم بیشتر تابعی از طرح اتهامات غیر واقعی برخی ها بود تا محصول عملکرد و سوابق وتوانمندی وزرای پیشنهادی . چه وزرا همگی خود را تابع محض قانون ، ولایت فقیه ، نظام مقدس جمهوری اسلامی و حافظ منافع مردم و مبارز مفاسد اقتصادی عنوان کردند .

اکثر انتقادها و اتهامات نسبت به این سه وزیر بیشتر مربوط به مسایل غیر واقعی سیاسی و مربوط به فتنه بود تا برنامه های تخصصی آنها چراکه برخی از نمایندگان مجلس همچون زاکانی ، کوچک زاده ، رسایی و …  به جای نقد برنامه های این وزرا به طرح موضوعات اتها گونه و بی پایه و اساس و غیر مرتمی پرداختند تا جایی که در بسیاری از موارد تذکر بسیاری از نمایندگان و حتی رییس جلیه و مجلس را بر می انگیخت.

خذف ۳ وزیر روحانی با توجه به نوع و جنس انتقادهای برخی از نمایندگان را می توان محصول بد اخلاقی ها و اتهام زنی های برخی نمایندگان دانست تا نقص برنامه های تحصصی . چه صحبت مخالفان پیرامون این وزرا فقط معطوف به دخالت و حضور آنها در جریان فتنه بود هرچند که این وزرا همپای سایرین خود را ولایی و انقلابی معرفی کردند .

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*