وزیر کشور : دولت با مدیریت واحد شهری موافق است

روتیتر:عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در همایش شهرداران و رؤسای شوراهای اسلامی مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت که صبح امروز برگزار شد، با تاکید بر اینکه نگاه به شهرداری‌ها و شوراها باید نگاه ساختارگرانه باشد، اظهار کرد: باید توجه ویژه‌ای به جایگاه مدیریت شهری داشته باشیم، به دلیل اینکه بالغ بر ۵۵ میلیون نفر در کشور از مجموع شوراها و شهرداری‌ها و در نهایت مدیریت شهری خدمات می‌گیرند و این جایگاه رفیعی است.

به گزارش روتیتر ،عبدالرضا رحمانی فضلی با اشاره به تاکید ویژه‌ اصل صدم تا صد هفتم قانون اساسی به مسئله شوراها گفت: ما قوانین و تجربیات خوبی را در این زمینه داریم.

وی افزود: در اختیار گذاشتن امکانات، قواعد، مقررات، مشارکت مردم، واگذاری کارها به مردم و در یک کلمه استفاده از ظرفیت‌های مردمی باید در قالب مدیریت شهری توجه شود و بسترهای آن نیز فراهم شود. باید منابع، سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، مقررات و امکانات مناسب برای مدیریت شهری فراهم شود.

وزیر کشور در ادامه با اشاره به رویکرد جدید وزارت کشور درمورد تعامل و همکاری بیشتر با شهرداران و اعضای شوراها، گفت: ما بنا داریم در یک تعامل مثبت مستمر و عالمانه تصمیمات مؤثری را در حوزه مدیریت شهری بگیریم.

وی با اظهار امیدواری برای رفع خلاء‌های قانونی و شفاف‌سازی معضلات در حوزه مدیریت شهری، گفت: متاسفانه مدیریت یکپارچه شهری در برنامه سوم و چهارم توسعه اجرا نشده است که بنا داریم در دولت یازدهم توجه ویژه‌ای را به مدیریت یکپارچه شهری داشته باشیم.

رحمانی فضلی در ادامه تاکید کرد: قانون انتخابات احزاب و NGOها باید مورد بازنگری قرار گیرد.

وی با تاکید بر بازنگری قانون شهرداری‌ها، شوراها علی‌رغم اقدامات صورت گرفته، خاطرنشان کرد: این موضوع در دستور کار وزارت کشور قرار گیرد که بنا داریم با مشارکت کارشناسان در حوزه مدیریت شهری این کار را انجام دهیم.

وزیر کشور در ادامه با اشاره به اهمیت موضوع درآمد پایدار از سوی مدیران شهری اشاره کرد و گفت: باید الگوسازی کنیم چرا که با تامین درآمدهای پایدار و فعالیت‌های مدیریت شهری بار سنگینی بزرگی از دوش دولت برداشته می‌شود.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*