رضاپور:تغییرات زیربنایی در ساختار اقتصاد، رفاه اجتماعی را فراهم می کند

روتیتر:معاون اداری مالی شهرداری کرج گفت: تغییرات اساسی و زیربنایی در ساختار اقتصاد، چرخه اقتصادی را فعال و به تبع آن رفاه اجتماعی را فراهم می کند.

به گزارش روتیتر،محمدرضا رضاپور  با بیان این مطلب به تغییرات زیربنایی عمده ای که در ساختار اقتصادی کشور رقم خورد اشاره کرد و افزود: برغم مسائل و معضلاتی که در زمینه اقتصادی شاهد آن بودیم، شهرداری کرج مسیر معتدلی را در خصوص ایجاد مسائل رفاهی طی کرد.
وی گفت: رشد اقتصاد شهری و به تبع آن افزایش سطح خدمات اجتماعی که زمینه ساز توسعه و افزایش سطح رفاه شهروندی است در صورتی محقق می شود که زیرساخت های تامین منابع مالی مهیا شود.
رضاپور با اشاره به نقش مردم در به حرکت درآوردن چرخ های اقتصادی، عنوان کرد: بخش عمده ای از این تغییر و تحولات در پی خط مشی و سیاست گذاری های کلان مبنی بر مشارکت بیش از پیش مردم در عرصه های مختلف پدیدار می شود.
واگذاری عرصه های درآمدزایی به بخش خصوصی
معاون اداری مالی شهرداری کرج، عنوان کرد: از گام های عمده ای که در این زمینه می توان برداشت، واگذاری شیوه های مختلف کسب درآمد به بخش خصوصی است.
رضاپور گفت: سازمان های وابسته به شهرداری نیز می توانند علاوه بر تأمین نیازهای شهرداری از طریق گسترش عملکرد و بکارگیری برنامه های اقتصادی منبع کسب درآمد باشند.
وی افزود: انجام مطالعات و بررسی هایی که با تکیه بر آن روند تغییرات ساختاری به ویژه در زمینه اقتصاد شهری افزایش می یابد، امری مهم است که باید به این امر توجه ویژه داشت.
رضاپور اظهارداشت:  برای توسعه یافتگی باید برنامه های نسبتا جامعی را با هدف بهینه سازی عملکردهای عمرانی و خدمات شهری تدوین کرد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*