البرز به استقبال هفته کتاب می رود

روتیتر:مجتبی ابراهیمی افزود: هفته کتاب از هفتم آبان آغاز و تا سیزدهم آبان ماه ادامه دارد .

به گزارش روتیتر،وی اظهار داشت: در این مدت همه اسان های کشور به طور همزمان برنامه هایی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی برگزار می کنند .
ابراهیمی خاطر نشان کرد:در جهان امروز سرانه بالای مطالعه یکی از ویژگی های جوامع توسعه یافته محسوب می شود و در رتبه بندی فرهنگی کشورها نقش به سزایی ایفا می کند.
وی افزود: بدون شک در جامعه ای که مردم به مطالعه و استفاده از منابع مکتوب اهمیت می دهند آگاهی بیشتر و امکان انحراف فکری مردم کاهش می یابد .
مجتبی ابراهیمی تاکید کرد: امروز وظیفه مسئولان فرهنگی کشور این است که با روش های نو و متنوع مردم به ویژه نسل های جوان را با کتاب و کتاب خوانی آشتی دهند .
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز ادامه داد: استان البرز در بیست و یکمین هفته کتاب برنامه های متنوعی را در دست اجرا دارد که از میان آنها می توان به برگزاری نمایشگاه کتاب در مناطق شهری و روستایی،برگزاری گردهمایی ها و جلسات بحث و بررسی و گفتگوهای مختلف در زمینه فرهنگ مکتوب وروش های گسترش کتاب و کتابخوانی، برگزاری جشن های مختلف کتاب نوجوان و جوان، برگزاری بزرگداشت مشاهیر ، نویسندگان و علما واجرای مسابقات کتابخوانی و تکمیل و تجهیز کتابخانه های عمومی کتابخانه های مساجد، حوزه های علمیه و مدارس در روستاها اشاره کرد .
 وی در پایان گفت: در کنار تلاش مسئولین خانواده ها به ویژه والدین نیز باید زمینه علاقه مندی فرزندان خود را به کتابخوانی فراهم کنند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*