شهردار کرج:علم محوری مبنای گسترش همه جانبه آموزش و تربیت نیروی انسانی است

روتیتر:شهردار کرج گفت: در شهرداری کرج علم محوری، مبنای گسترش همه جانبه ” آموزش ” و ” تربیت نیروی انسانی ” است.

به گزارش روتیتر،علی ترکاشوند  با بیان این مطلب افزود: از عوامل مهمی که راندمان و کارآیی شهرداری در همه بخش ها را افزایش می دهد، توسعه و گسترش منابع انسانی آگاه و متخصص است که در این راستا، علم محوری در اولویت قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه، سیاست ها و برنامه ریزی های شهری که قالب آن” علم محوری و تخصص گرایی باشد، نقش بسزایی در توسعه منابع انسانی دارد، عنوان کرد: یکی از عوامل توسعه در همه عرصه ها اعم از اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، شهری و… انجام اموری است که اساس و مبنای آن، تخصص و علم محوری باشد.
این مسئول، خاطرنشان کرد:  گسترش همه جانبه آموزش و تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد از مهمترین راهکارهای تحقق این مهم است که شهرداری کرج نیز بر انجام آن تاکید دارد به نحوی که این موضوع را در اولویت امور خود قرار داده است.

ترکاشوند، ارتقاء جایگاه تعلیم و تربیت در فرایند توسعه را مهم ارزیابی کرد و افزود: جامعه شهری که خواهان رشد و پویایی باشد ملزم به جاری کردن رویکردهای علمی در ساختارهای مختلف است.
وی تاکید کرد: شهرداری کرج به این منظور، مولفه های توسعه نیروهای انسانی کارآمد را با مقتضیات و نیازمندی های جدید شهری  همسو کرده و سعی دارد به بهترین نحو، شهر را از خروجی های علم محوری بهره مند سازد.
ترکاشوند، هدف مهم شهرداری را خدمت رسانی به شهروندان ذکر و عنوان کرد: در این مسیر پرداختن به موضوع توسعه منابع انسانی امری مهم است که باید با حساسیت و دقت نظر بالایی واکاوی شود.

وی، عملکرد و خروجی حاصل از برنامه ها و سیاست های شهرداری را از موارد مهم و مورد تاکید این نهاد خدمات رسان دانست و عنوان کرد:  بهره گیری از توانمندی نیروهای متخصص و آگاه برای این نهاد مردمی مهم ارزیابی می شود.

اهمیت ” توسعه منابع انسانی ” برای برنامه ریزان شهری

شهردار کرج تاکید کرد: اهمیت ” توسعه منابع انسانی ” برای برنامه ریزان شهری جایگاه ویژه ای دارد.
ترکاشوند گفت: توسعه سرمایه انسانی متخصص در اجرای فعالیت ها و اقدامات شهری نقشی کارآمد دارد و شهرداری کرج نیز با اشراف بر این موضوع، سیاست های متعددی را برنامه ریزی کرده است.
وی، علم محور بودن را  مبنا و اساس اجرای طرح ها و پروژه های شهری ذکر کرد  و افزود: دستگاه های اجرایی به  ویژه  مدیریت شهری باید به موضوع فوق دقت ویژه ای داشته باشند.
این مسئول از دیگر برنامه ها و سیاست های مهم را که شهرداری نسبت به انجام آن تاکید دارد را  بهره گیری از نیروهای کارآ، متبحر، کارشناس و متخصص عنوان کرد و گفت: کارکرد موثر نیروهای انسانی در نهایت منجر به پژوهش، خلاقیت و نوآوری و کشف استعدادهای بزرگی می شود که  باید اذعان داشت همه مدیران ارشد برای مدیریت های بر عرصه های تحت تعهد خود اعم از خرد و کلان به آن نیاز مبرم دارند.

ترکاشوند تاکید کرد: سرمایه گذاری در بخش انسانی از مهمترین فاکتورهایی است که پیشرفت جامعه به آن بستگی دارد و باید اذعان داشت، تخصص گرایی و توسعه منابع انسانی سکانی برای هدایت جامعه شهری به سوی بهترین ارزش ها و موقعیت ها است

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*