حاشیه‌های دیدار استقلال – نفت تهران

روتیتر:بهترین بازیکن اخلاق و فنی دیدار استقلال و نفت تهران را خبرنگاران حاضر در ورزشگاه انتخاب خواهند کرد.

به گزارش روتیتر به نقل از  ایسنا، دیدار تیم‌های استقلال و نفت تهران از هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال در حالی از ساعت ۱۵:۴۵ آغاز شد که ورزشگاه تختی تهران – میزبان این بازی – شاهد حضور حدود ۶ هزار هوادار استقلال است که البته هر لحظه بر تعداد آنها افزوده می‌شود.
ورزشگاه تختی در فصل سیزدهم به عنوان میزبان دیدارهای تیم‌های تهرانی برابر استقلال و پرسپولیس انتخاب شد، به همین دلیل دیدار استقلال و نفت در این ورزشگاه برگزار می‌شود.
پیش از این، دیدار نفت تهران برابر پرسپولیس نیز در همین ورزشگاه برگزار شده بود که در آن بازی زردپوشان نفت برابر حریف خود به پیروزی رسیدند.
زمین چمن ورزشگاه تختی بسیار بی‌کیفیت و دارای نواقص زیادی است، به صورتی که انجام حرکات تاکتیکی و پاسکاری روی زمین را برای بازیکنان هر دو تیم سخت کرده است. با توجه به اینکه این ورزشگاه قرار است بازی‌های دیگری را میزبانی کند، به نظر می‌رسد باید هرچه سریع‌تر فکری به حال چمن آن شود.
از نکات جالب توجه بازی امروز، انتخاب بهترین بازیکن اخلاق و فنی بازی توسط خبرنگاران است. سازمان حرفه‌ای لیگ فوتبال تصمیم گرفته در این بازی به انتخاب برترین‌های فنی و اخلاقی بازی را به خبرنگاران حاضر در ورزشگاه بسپارد.
به لطف برگزاری دیدارهایی که یک‌طرفش استقلال و پرسپولیس هستند، در ورزشگاه تختی اسکوربورد این ورزشگاه پس از سال‌ها نوسازی شد و حالا ضمن آنکه زمان بازی و نتیجه آن را به صورت دیجیتالی نشان می‌دهد، تصویر بازی نیز به صورت مستقیم از آن پخش می‌شود. البته پس از آنکه حدود دقیقه ۲۵ از بازی گذشته بود، این اسکوربورد از کار افتاد!
مارکار آقاجانیان و سیموئز دستیاران کی‌روش سرمربی تیم ملی هم در ورزشگاه تختی تهران حضور دارند و این بازی را از نزدیک تماشا می‌کنند.
ورزشگاه تختی در هر میزبانی‌اش قوانین تازه‌ای برای ورود خبرنگاران وضع می‌کند به گونه‌ای که نمی‌شود از قبل پیش‌بینی کرد که در هر بازی چه قانونی وضع شده است. این بار هم یگان ویژه مستقر در ورزشگاه تختی که از مجموعه ورزشی آزادی به این مکان آماده‌اند، قوانین جدیدی وضع کرده‌اند که خبرنگاران را در بدو ورود کمی سردرگم کرد.
پیش از آغاز بازی عکاس یکی از خبرگزاری‌ها که قصد ورود به ورزشگاه را داشت، با ممانعت یکی از ماموران یگان ویژه روبه‌رو شد که قصد داشت او را مورد تفکیک بدنی قرار دهد. این مساله که با اعتراض عکاس همراه شده بود، با دخالت فرمانده یگان مستقر، ختم به خیر شد.
ترکیب در دو تیم در ابتدای بازی:
استقلال: مهدی رحمتی، پژمان منتظری، امیرحسین صادقی، هاشم بیگ‌زاده، پژمان نوری، جواد نکونام، جی‌لوید ساموئل، آندرانیک تیموریان، سیاوش اکبرپور، فرهاد مجیدی، مهدی منظری
نفت: علیرضا بیرانوند، حوریا غفوری، بهمن کامل، احمد آل‌نعمه، وحید حمدی‌نژاد، کمال کامیابی، مرتضی پورعلی‌گنجی، حسین ابراهیمی، رسول نویدکیا، وحید امیری و رضا نوروزی
قضاوت این دیدار بر عهده علیرضا فغانی است و محمدرضا ابوالفضلی و مصطفی فراهانی کمکهای او هستند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*