تراکتورسازی تهدید به کناره‌گیری از لیگ برتر کرد

روتیتر:

مدیر عامل باشگاه تراکتورسازی با اشاره به اتفاقات بازی با فولاد گفت: اگر روند داوری‌ها در لیگ به همین شکل ادامه داشته باشد در لیگ برتر حاضر نمی‌شویم.

حمید زینی‌زاده در گفت‌وگو با تسنیم، در خصوص حاشیه‌های دیدار امروز تراکتورسازی تبریز و فولاد خوزستان گفت: هر وقت تراکتورسازی می‌خواهد راه بیفتد حاشیه سراغش می‌آید اما باید از تماشاگرانی که برای حمایت ما به این ورزشگاه آمدند تشکر کنم. همینطور از بازیکنان که بازی خوبی را ارائه کردند تشکر می‌کنم اما مسائل داوری گریبانگیر ما شد.
وی افزود: همانطور که از ابتدای لیگ و بازی با پرسپولیس ما از داوری ضرر کردیم در این بازی هم متضرر شدیم. حتی بازیکنان فولاد هم فکر نمی‌کردند که برایشان پنالتی گرفته شود. نمی‌خواهیم همانند آقای دایی بگوییم  داور به سمت فولاد غش کرده بود اما به نظرم سوتش را آماده کرده بود تا اتفاقی در محوطه جریمه بیفتد اعلام پنالتی کند.
مدیر عامل باشگاه تراکتورسازی با اشاره به قضاوت تورج حق وردی تصریح کرد: وقتی بازیکن حریف گل می‌زند و در ادامه توپ را به سمت هواداران ما شلیک می‌کند و داور هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد این یعنی داور خوب کار نکرده است. حق وردی باید پریرا بازیکن فولاد را اخراج می‌کرد چون او به یک ورزشگاه توهین کرده و بحث یک نفر نبود که کارت زرد نشان دهد. عکس العمل داور باید درست باشد و وقتی این رفتارها را از او می‌بینیم یعنی برای این بازی هماهنگ شده بود.
زینی‌زاده در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کند داور با فولادی‌ها هماهنگ بود، گفت: نمی‌دانم با چه کسی هماهنگ بود اما همه چیز دست به دست هم داد تا ما در این بازی نتیجه نگیریم. این مسابقه حساسی برای ما بود و سرنوشت صدر جدول را تعیین می‌کرد. وقتی تماشاگران ما باعث شده‌اند ایران ۶ امتیاز در کسب سهمیه لیگ قهرمانان بگیرد و در آسیا بالاتر بیاید چرا باید اینگونه با تماشاگران ما برخورد شود؟ داور این دیدار باید محروم شود تا ما برخورد را ببینیم.
وی درباره اینکه استرس و مسائل اخیر را باعث اتفاقات این بازی نمی‌داند گفت: اصلا استرسی نبود و روی داوران هیچ کنترلی نیست. داوران اینقدر حرفه‌ای شدند که راحت کارشان را پیش می‌برند و رسیدگی نیز فقط روی پرسپولیس و استقلال است. اگر قرار است به این مسائل رسیدگی شود در بازی اول که یک پنالتی به ضرر ما گرفته و اسدی از بازی اخراج شد و دهنوی روی کریمی فن زد به این مسائل رسیدگی می‌شد و کار به اینجا نمی‌رسید.
مدیر عامل باشگاه تراکتورسازی افزود: تا اینجای لیگ ۶ امتیاز ما را گرفته‌اند و اگر قرار است رسیدگی شود باید امتیاز ما برگردد. پیشنهادات زیادی به فدراسیون کردیم تا این مسائل حل شود و نامه‌های زیادی هم نوشتیم و به نظر ما باید نتایج را برگردانند. اگر آیین‌نامه درستی نوشته و دوربین‌ها بررسی شود امتیازها را می‌توان برگرداند نه اینکه بگوییم داور سوت زده و بازی هم تمام شده است. وقتی قهرمانی محروم شد یعنی ما حق بودیم و به همین دلیل این داور محروم شده است.
زینی‌زاده با بیان اینکه اگر این روند ادامه داشته باشد بسیاری از مدیران و مربیان اعتراض و استعفا می‌کنند به تسنیم گفت: اگر بخواهد روند لیگ همینطور ادامه داشته باشد ما هم از حضور در لیگ انصراف می‌دهیم و اعلام می‌کنم دیگر در لیگ شرکت نخواهیم کرد. قرار نیست ما این همه هزینه کنیم و آن وقت یک نفر به خاطر یک جفت کفش علیه ما سوت بزند.
وی با بیان اینکه تیم ما مشکلی ندارد و تمام مشکلات به فدراسیون، سازمان لیگ و کمیته داوران باز می‌گردد اظهار داشت: این مشکلات باید حل شود. تبعیض خیلی زیاد شده و اکنون حتی یک کودک هم متوجه می‌شود که بین تیم‌های تهرانی و شهرستانی تبعیض قائل می‌شوند. باید بگویم که ما ناامید نمی‌شویم و با اینکه می‌دانیم به این مسائل رسیدگی نمی‌شود به راهمان ادامه خواهیم داد و خودمان را بالا می‌کشیم تا بتوانیم در زمین حقمان را بگیریم.
مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی گفت: هدف ما آسیاست و باید خودمان را برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا قدرتمندتر کنیم و از تماشاگران هم می‌خواهم تا آخرین لحظه از ما حمایت کنند و ما هم تا آخر تلاشمان را خواهیم کرد.
زینی‌زاده درباره نقل و انتقالات نیم‌فصل تراکتورسازی خاطرنشان کرد: با همه بازیکنانمان قرارداد داریم و آنها تا پایان فصل در خدمت تراکتورسازی خواهند بود. البته این به نظر جلالی بستگی دارد و با بررسی‌هایی که او انجام خواهد داد نفراتی را در نیم‌فصل جذب می‌کنیم. من شایعه جدایی کریمی را هم تکذیب می‌کنم و می‌گویم تا پایان فصل با او قرارداد داریم اگر قرار بر جدایی او باشد کریمی باید درخواستی به ما داده باشد که این اتفاق نیفتاده است.
وی درباره شایعه جذب برهانی به تسنیم گفت: ما هیچ صحبتی با استقلال و برهانی نداشتیم و همه نقل و انتقالات زیر نظر جلالی انجام خواهد شد. تاکنون نه صحبتی بوده و نه بحثی درباره جذب برهانی داشته‌ایم.

ب

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*