دعوت مراجع تقلید از ملت ایران برای حضور باشکوه در انتخابات

روتیتر: قم – تعدادی از مراجع عظام تقلید قم از مردم ایران برای حضور پرشکوه و حماسی در انتخابات هفتم اسفندماه دعوت کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، انتخابات یکی از معیارهای سنجش مردم‌سالاری هم است؛ چرا که از طریق انتخابات است که مردم می‌توانند به صورت مستقیم نظرات خود را درباره تصمیمات مهم ابراز نمایند.

هم چنین میزان حضور مردم در پای صندوق‌های رأی نمایانگر تعلق خاطر مردم به کشور و سرزمین‌شان است، و حضور حماسی مردم در پای صندوق‌های رای را موجب بقا و دوام جمهوری اسلامی ایران است و به همین دلیل در آستانه مهم‌ترین رخداد سیاست داخلی ایران در سال ۱۳۹۴، مراجع عظام تقلید نیز از مردم برای حضور در انتخابات دو مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری دعوت کردند.

مشارکت در انتخابات همانند نماز و روزه واجب است

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم گفت: شرکت در انتخابات وظیفه دینی و اسلامی همه مردم است و نماد قدرت انقلاب اسلامی است و همه مردم باید حضور یکپارچه در انتخابات داشته باشند.

وی با بیان اینکه شرکت در انتخابات وظیفه دینی و اسلامی همه مردم است و می‌خواهیم قدرت اسلام و انقلاب را به دنیا نشان دهیم، افزود: مشارکت در انتخابات همانند نماز و روزه واجب است چون مربوط به عظمت نظام اسلامی است.

آیت الله نوری همدانی افزود: مردم باید با حضور پرشور خود در انتخابات، قدرت و صلابت انقلاب اسلامی را به دشمنان اسلام و میهن نشان دهند.

وی با بیان اینکه قرآن کریم مومنین را به تعقل و تدبر دعوت کرده است، گفت: باید دقیق باشیم و با هماهنگی و اتحاد به افرادی رأی دهیم که معتقد به انقلاب و نظام اسلامی و پاسدار خون شهیدان باشند.

این مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه مردم باید کسانی را به مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی بفرستند که از هر لحاظ فردی خدمت‌گزار، متعهد و انقلابی و پایبند به اصول و فروع دین و نظام باشد. تأکید کرد: باید به افرادی رأی داد که رنج و درد مردم را لمس کرده و با گرفتاری‌های آن‌ها آشنا باشند تا بتوانند مشکلات مردم را به خوبی رفع سازند.

وی با بیان این که حضور در انتخابات وظیفه‌ای دینی، ملی و اجتماعی است، گفت: انتخابات با عزت و عظمت ما و انقلاب اسلامی سرو کار دارد و همه باید نسبت به این مسئله احساس مسئولیت کنند.

آیت‌الله نوری‌همدانی اظهار کرد: رشد فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و … با انتخابات به دست خواهد آمد و باید حضوری فعال در آن داشت.

افرادی که معتقد به مبانی اسلام و قانون هستند انتخاب شوند

آیت الله العظمی جعفر سبحانی نیز انتخابات هفتم اسفند را سرنوشت ساز خواند و تصریح کرد: براساس آموزه‌های قرآن کسانی را باید انتخاب کرد که از مبانی فکری و عملی نیرومند، معتقد واقعی به مبانی اسلام و امین باشند، فریب دیگران را نخورند و بتوانند برای کشور برنامه ریزی سازنده کنند.

وی افزود: امیدوارم مردم ایران همانند اجتماع شکوهمند بیست و دو بهمن، در انتخابات شرکت و بدون توجه به هیاهوها، دقت کنند و افراد واجد این شرایط و کسانی را که به هیچ شکل از اسلام و قانون تجاوز نمی‌کنند، برگزینند.

آیت الله سبحانی انتخابات هفتم اسفند را سرنوشت ساز توصیف و ابراز امیدواری کرد این انتخابات همچون انتخابات گذشته پرشور و هیجان باشد.

حضور پرشور همراه با انتخاب اصلح باشد

آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی هم در درس خارج فقه برحضورپرشور، حماسی و عقلی مردم همراه با انتخاب اصلح تأکید کرد.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو برحضور پرشور، حماسی و عقلی همراه با انتخاب اصلح از روی دانش، تفکر و عقل عملی مردم تأکید کرد و گفت: همه مردم باید در انتخابات شرکت کنند و افرادی را به مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی بفرستند که از هرلحاظ پاک باشند و بتوانند پرچم این انقلاب را به دست صاحب اصلی اش برسانند.

شرکت در انتخابات از لحاظ شرعی و اخلاقی لازم است

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی شرکت در انتخابات را شرعا و اخلاقا لازم دانست و گفت: شرکت مردم در انتخابات میزان علاقمندی آنها را به نظام و کشور نشان خواهد داد.

وی افزود: همانگونه که حضور گسترده مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن لرزه براندام دشمن افکند انشاالله این حماسه بار دیگر با حضور و شرکت حماسی مردم در انتخابات ۷ اسفند تکرار خواهد شد.

این مرجع تقلید شیعیان ابراز امیدواری کرد که هر کس هر عقیده‌ای هم دارد، در پای صندوق‌های رای حاضر شود، چرا که آبروی نظام، اسلام و دین در این انتخابات حفظ می‌شود و این انتخابات فواید بسیاری برای آینده دارد.

وی اظهار کرد: اگر کسانی هم از برخی نهادها دلخور باشند و شاید دلخوری آنها هم بجا باشد، در عین حال نباید با انتخابات قهر کنند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی تاکید کرد: مردم هم که انتخاب می‌کنند باید سراغ افراد شایسته بروند و مسائل جناحی نباید در این موضوع دخالت داشته باشد؛ جناح بندی در انتخابات درست نیست، باید معیار ما شایسته سالاری باشد و کاری به احزاب نداشته باشیم.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: کاری نکنیم که انتخابات سرچمشه اختلافات و عداوت‌ها در آینده شود، بعد از پایان انتخابات باید دوستانه به یکدیگر تبریک بگویند، من تأکید می‌کنم همه به موازین دینی، اخلاقی و اسلامی پایبند باشند.

رأی دادن وظیفه ملی و دینی است

آیت‌الله العظمی سید محمد علی علوی‌گرگانی نیز در بیانیه‌ای از مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی برای حضور پرشور در انتخابات دعوت کرد.

در این بیانیه آمده است که ملت شریف و انقلابی ایران، دوباره زمان انتخابات فرارسیده و امتحانی دیگر برای امت فهیم و مومن کشور ایران اسلامی در پیش است، لذا در این برهه از زمان که دشمنان کشور و دین، دندان تیز کرده و با بوق‌های تبلیغاتی برای منحرف کردن اذهان شما، همت گمارده‌اند؛ باید با حضور هر چه بیشتر و زیبا‌تر در این دو انتخابات و با بصیرت فراوان با معیارهایی که بزرگان، بخصوص رهبر معظم انقلاب برای همه ملت عزیز ایران ترسیم کرده‌اند، افراد اصلح را انتخاب کرده و از انتخاب افرادی که دشمن برای آن‌ها تبلیغ کرده و هورا می‌کشد، جدا پرهیز کنید و همانطور که رأی دادن، وظیفه ملی و دینی است، انتخاب افراد مومن و متقی و دلسوز برای اسلام و کشور وظیفه‌ای بس بزرگتر است.

آیت الله علوی گرگانی در ادامه این بیانیه توصیه اکیدا کرده که مردم با صلابت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری حضور چشمگیر داشته تا مُهر باطلی همچون ادوار گذشته بر آمال و آرزوهای بدخواهان نظام دینی و مردم‌سالار و دشمنان خارجی زده باشند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*