نظر طلاب خارجی در مورد انتخابات ایران؛
حضور گسترده در انتخابات اقتدار ملی ایران را بالا می‌برد

روتیتر: قم – تعدادی از طلاب خارجی مقیم قم حضور گسترده مردم در انتخابات هفتم اسفندماه را خواسته شیعیان جهان و موجب ارتقای اقتدار ملی و سرافرازی ملت ایران دانستند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، در شهر قم بیش از ۱۰۱ ملیت وجود دارند که برای فراگیری علوم اسلامی به این شهر سفر کرده و از نزدیک شاهد انتخابات ایران هستند و شرکت حداکثری مردم ایران در انتخابات برای آنها هم از اهمیت بالایی برخوردار است.

در مورد اهمیت دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری نظر طلاب خارجی مدرسه علمیه امام خمینی(ره) را جویا شدیم که چکیده آن در ذیل می‌آید:

مردم ایران به اسلام رأی می‌دهند، نه به اشخاص

حجت الاسلام اعجاز حسین بهشتی، رئیس مبلغین مجلس وحدت پاکستان در این گفتگو شرکت کرد و در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر که انتخابات را در کشور ایران چگونه می‌بینید، گفت:‌ اهمیت انتخابات ایران به این جهت است که پس از بیش از ۱۴ قرن انقلابی با نام جمهوری اسلامی با برداشتن پرچم تشیع و ولایت فقیه به وجود آمد که انقلابی مردمی بود و توانسته تا کنون روی پای خود برای ۳۷ سال بایستد.

وی ادامه داد:‌ تا مردم در صحنه باشند پیروزی انقلاب تجدید می‌شود و انتخابات نشانگر آن است که هنوز این انقلاب بر اساس نظر مردم راه خود را ادامه داده است.

شیعیان جهان خواهان حضور حداکثری شما در انتخابات هستند زیرا به مستضعفین جهان پیامی داده می‌شود که انقلاب اسلامی ایران محکم و مستحکم است
اعجاز حسین بهشتی اظهار داشت:‌ به نظر من بر هر ایرانی لازم است تا در این انتخابات شرکت کند و با رأی خود پاسخ محکمی به آمریکا و اسرائیل بدهند که آنان بدانند مردم ایران همیشه در صحنه هستند و هر چه انتخابات کم‌رنگ و ضعیف باشد.

وی تأکید کرد: اگر مردم ایران همه با هم گوش به فرمان مقام معظم رهبری حضور حداکثری در انتخابات داشته باشند در جهان سرافراز خواهند شد.

وی با بیان این نکته که آن زمان که آیت الله خمینی(ره) با شجاعت گفتند که «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» لرزه بر اندام دشمنان کشور شما افتاد، اظهار داشت: هم اکنون هم هر چه تعداد رأی‌های مردم بیشتر شود پاسخ ایرانیان به دشمنانشان با صدای بلندتری خواهد رسید.

رئیس مبلغین مجلس وحدت پاکستان با بیان این که استحکام ولایت فقیه و سلامت و امنیت ایران به میزان رأی ایرانیان بستگی دارد، اظهار داشت: با دقت در سرنوشت کشورهایی که موضوع وحدت را جدی نگرفتند مشخص می‌شود که با حضور حداکثری نباید گذاشت این کشور به راحتی از دست برود.

وی گفت:‌ شیعیان جهان خواهان حضور حداکثری شما در انتخابات هستند زیرا با شرکت گسترده در انتخابات به مستضعفین جهان هم پیامی داده می‌شود که انقلاب اسلامی ایران محکم و مستحکم است و به امید خدا مستحکم‌تر نیز خواهد شد.

شرکت مردم ایران در انتخابات می‌توانند بازی برد باخت را به تماشای جهانیان بگذارد

شکیل احمد از کشور هندوستان دیگر طلبه‌ای بود که به گفتگو درباره انتخابات ایران پرداخت و گفت: پدیده انتخابات در هر کشوری بسیار خوب و نشان دهنده وجود مردم‌سالاری در آن کشور است و حضور گسترده در آن نشان از اقتدار ملی آن کشور دارد.

وی اظهار داشت:‌ در مورد انتخابات ایران می‌توان گفت: آمریکا و اسرائیل و دشمنان ایران امروز حیران انتخابات ایران شدند که همه چطور طبق نظر رهبری خود عمل می‌کنند.

آمریکا و اسرائیل و دشمنان ایران امروز حیران انتخابات ایران شدند که همه چطور طبق نظر رهبری خود عمل می‌کنند
شکیل احمد با بیان این که مردم ایران در انتخابات می‌توانند بازی برد باخت را به تماشای جهانیان بگذارند، اظهار داشت:‌ اگر خلاف نظر رهبری در انتخابات حضور گسترده نداشته باشند دشمنان را خوشحال می‌کنند و اگر شرکت داشته باشند به نفع نظام و اسلام و خودشان عمل کرده و بازی را می‌برند.

وی با بیان این که مردم کشور هندوستان به اعتبار فکر ملت ایران و تابعیت از ولایت فقیه اعتقاد شما را پاس می‌دارند، گفت:‌ مناطقی از کشور هندوستان شیعه نشین هستند به عنوان مثال در منطقه کارگین در نزدیکی مرز چین ۹۹ درصد شیعه وجود دارد و شعارهایی که ایرانیان در مورد رهبر انقلاب می‌دهند، مانند «ما همه سرباز توییم خامنه‌ای گوش به فرمان توییم خامنه‌ای» توسط شیعیان هندوستان هم به گوش می‌رسد زیرا همه از جمله هندوها حق را می‌شناسند و می‌دانند که صدق و درست است.

این طلبه اهل هندوستان در پاسخ به این سئوال که شما که چند سالی است که شاهد انتخابات در ایران بوده‌اید وحدت را چقدر برای مردم ایران لازم می‌دانید؟، گفت: پاسخ شما را به اعتبار عقلی می‌گویم؛ قرآن متشکل از آیه‌ها و سوره‌هاست اگر سوره‌ها از قرآن برداشته شود مشخص نیست کدام آیه برای کدام سوره است، حالا اگر این سوره‌ها توسط خداوند نگهبانی نمی‌شد تحریف در آن صورت می‌گرفت.

وی تأکید کرد: پس هماهنگی آیه‌ها و سوره‌های قرآن با آن عظمت را به وجود آورده و در نظام ولایت فقیه هم به این شکل است و مردم تحت نظارت رهبری قرار می‌گیرند و با هم وحدت را تشکیل می‌دهند وقتی در حال حاضر همه به صورت متحد در انتخابات شرکت کنند منفعت این اقدام متوجه خودشان خواهد شد.

حضور گسترده پای صندوق‌های رأی باعث سرافرازی ملت ایران است

سید محمد مهدی نیز که طلبه‌ای از کشور هندوستان است، درباره شرکت مردم ایران در دو مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی گفت: انتخاباتی که در ایران است بسیار خوب و دارای اهمیت و برای آینده و ساخت سرنوشت مردم این کشور بسیار مؤثر است.

وی با بیان این مطلب که ایران کشوری منظم و بر پایه قانون است، اظهار داشت: انتخابات باعث می‌شود تا عده‌ای گمان نکنند که در ایران بر اساس پارتی‌بازی و زد و ببندهای سیاسی کارها انجام می‌شود و ملت‌ها و کشورهای دیگر متوجه می‌شوند که انتخاب مسئولان مهم کشور در ایران به دست مردم است و مردم ایران باید بدانند و به خود بنازند که این حق را دارند.

این طلبه جامعه المصطفی العالمیه ادامه داد: حضور گسترده پای صندوق‌های رأی باعث سرافرازی ملت شما است و مردم ایران با حضور گسترده در انتخابات قدرت خود را در انذار جهانی بالا می‌برند.

وی تأکید کرد: بی‌تفاوتی برخی نسبت به رأی دادن در انتخابات باعث زیان رساندن به کشور و حق‌الناس است زیرا اقتدار ملی کشور اسلامی ایران در جهان کمرنگ خواهد شد و اعتقادی که مردم به این کشور دارند از دست خواهد رفت.

رأی بالای مردم تجدید بیعت با انقلاب و نظام است

سید نذر عباس از کشور هندوستان دیگر شرکت کننده در این گفتگو بود. وی نیز گفت:‌ انتخابات بسیار خوب است زیرا در آن مخالفان هم قدرت رأی دادن و اظهار نظر را دارند و همه ایرانیان موافق و مخالف جناح‌های مختلف در یک روز جمع می‌شوند و رأی را با اختیار خود در صندوق می‌اندازند.

وی با بیان این که رأی بالای مردم تجدید بیعت با انقلاب و نظام است، اظهار داشت: ایران زمانی می‌تواند با قدرت مقابل مستکبران بایستد که پشتوانه محکم رأی بالای مردم را داشته باشد.

وی با بیان این که شرکت در انتخابات حق مردم است که باید از آن استفاده کنند، گفت:‌ حضور پرشور مردم ایران در انتخابات همدلی و هماهنگی را حتی به کسانی که مخالف نظام جمهوری اسلامی هستند نشان می‌دهد و هر زمان که دشمنان بخواهند اقدامی را علیه ایران انجام دهند از این وحدت ملت شما می‌ترسند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*