استاندار البرز:
حماسه آفرینی بزرگ ملت ایران در پیش است

روتیتر: کرج – ایرنا – استاندار البرز با تاکید بر رعایت قانون در تمام مراحل برگزاری انتخابات، گفت که حرکت بر مدار از سوی همه فعالان عرصه انتخابات نشان از آن دارد که مقدمات حماسی آفرینی بزرگ مردم در انتخابات فراهم است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، سید حمید طهائی چهارشنبه شب در سخنرانی تلویزیونی از سیمای مرکز البرز، با ارائه گزارشی از تمهیدات پیش بینی شده برای برگزاری انتخاباتی پرشور در هفتم اسفند، از مردم این استان دعوت کرد که با شرکت گسترده در انتخابات جمعه ای حماسی را رقم بزنند.
وی در ادامه به تشریح عملکرد ۱۰۰ روزه انتخابات در این استان پرداخت و اظهار داشت: از ماه ها پیش بسترها برای برگزاری دو انتخابات ملی در استان فراهم آمده بود و بعد از ابلاغ وزیر کشور بصورت رسمی، فعالیت ستاد انتخابات استان آغاز شد.
طهائی با اشاره به روند اجرای مراحل ثبت نام نامزدهای پنجمین دوره خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، و سِیر بررسی سوابق کاندیداها بر اساس قانون، روند تبلیغات نامزدها را خاطرنشان کرد و افزود: فرایند تبلیغات نامزدها طبق قانون یک هفته تعیین شده است، طبق زمان بندی اعلام شده، ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ۶ بهمن ماه پایان خواهد یافت و بعد از آن به استقبال جمعه حماسی می رویم.
استاندار البرز با بیان اینکه برخی تخلفات بر اساس وظایف هیات اجرایی به شورای نگهبان اعلام شده است، نامزدها و هواداران دو حوزه انتخابیه شهرستان کرج، اشتهارد و آسارا و حوزه انتخابیه ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد را به پیروی از قانون دعوت کرد و گفت: مُر قانون ملاک عمل نامزدها و هواداران آنها در طول برگزاری انتخابات باشد.
طهائی در بخش دیگری آمار شعب اخذ رأی و صندوق های ثابت و سیار دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری در استان البرز را نیز اعلام کرد و گفت: مجموع شعب اخذ رأی استان ۱۱۳۷ شعبه است که از این تعداد ۸۵۲ شعبه مجموع شعب اخذ رأی ثابت و سیار حوزه انتخابیه شهرستان کرج، اشتهارد و آسارا و ۲۸۵ شعبه اخذ رأی سیار و ثابت حوزه انتخابیه شهرستان ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد است.
استاندار البرز با اشاره به پیش بینی ۲۵۰۰ نفر از نیروهای امنیتی و انتظامی برای برقراری امنیت انتخابات در استان، گفت: ۱۳۰۰ ناظر و نماینده نیز از وزارت کشور، فرایند نظارت بر صحت انتخابات را عهده دار هستند.
وی افزود: آموزش دست اندرکاران اجرا و نظارت بر انتخابات نیز از ماه ها قبل آغاز شده و مقدمه ای برای آمادگی جهت برگزاری انتخابات هفتم اسفندماه بود.
نماینده عالی دولت در استان تصریح کرد: صداقت و امانت داری از آراء مردم اصلی ترین وظیفه و مسئولیت تمامی دست اندرکاران انتخابات خواهد بود و امیدوار هستیم با تمهیدات اندیشیده شده در چارچوب قانون مراحل انتخابات طبق زمانبندی تعیین شده به بهترین نحو ممکن اجرایی شود.
وی با دعوت مردم به حضور حداکثری در پای صندوق های رأی خاطرنشان کرد: باید قدردان ارزش های انقلاب اسلامی باشیم و با احساس تکلیف، نمایندگانی اصلح و شایسته، آنچه کشور به آن نیازمند است راهی خانه ملت نماییم.
در ادامه گفت و گوی زنده استاندار البرز با مردم، ابوالقاسم پالیزگیر فرماندار ساوجبلاغ نیز به صورت مستقیم گزارش آخرین وضعیت حوزه انتخابیه شهرستان ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد را به نماینده عالی دولت و مردم گزارش داد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*