عضو شورای شهر کرج تاکید کرد:
استفاده از ظرفیتهای جامعه هنری زمینه ساز اعتلای فرهنگ است

روتیتر: رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی در نشست هم اندیشی خود با نماینده جامعه هنری کرج و مشاور هنری رییس ارشاد شهرستان کرج، استفاده از ظرفیت های عظیم جامعه هنری را از ملزومات دانست.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، صبح امروز محمد صادق باغستانی در نشستی با نماینده هنرمندان کرج ضمن استماع دغدغه این قشر گفت: بدنه جامعه هنری متشکل از افراد متعهد و هنردوست است و لازم است این قشر توسط مسئولان حمایت و همراهی شوند.

وی افزود: شناسایی افرادی که دغدغه هنری را به معنای واقعی کلمه دارند و همسویی با آنان و از طرفی جدا کردن افرادی که در این قالب سودجویی می کنند در قضاوت ما در خصوص جامعه هنری تاثیر مثبتی خواهد داشت.

باغستانی اظهار داشت: در بخش هایی از جامعه نیاز به همراهی جامعه هنری است و این امر نیازمند آن است که دیوارهای نامهربانی را تخریب و دیوار مهربانی را جایگزین و با پر کردن شکاف ها قضاوت های نادرست را تصحیح کنیم.

عضو شورای شهر کرج در ادامه به سرمایه گذاری هایی که در حوزه هنر انجام شده اشاره کرد و گفت: شهرداری کرج در پارک چمران با مشارکت بخش خصوصی اقدامات و سرمایه گذاریهای خوبی را در حوزه سالن های نمایشی انجام داده است و اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان کرج نیز با در اختیار قرار دادن سالنی برای هنرمندان و تعیین مشاور هنری، همکاریهای خود را با این عزیزان آغاز نموده است.

وی افزود: حمایت معنوی و نرم افزاری در حوزه هنر و سرمایه گذاری در این امر اتفاق خوشایندی خواهد بود و به گفته مقام معظم رهبری که تحقیق، عمق‌یابی و تبیین فقه هنر برای جامعه» را کاری مبارک و لازم خواندند ،فقه، متکفّل همه‌ی امور زندگی بشر است و هنر نیز یکی از همین امور است که باید فقه به آن بپردازد.

باغستانی در بخش دیگر از سخنان خود بیان داشت: با زبان هنر خیلی از موضوعات را می توان پیش برد و گاهی آثار آنچنان ماندگارند و اثر بخشی عمیقی به وجود می آورد که برای همیشه در تاریخ ثبت می شود.

وی افزود: برخی از مسئولین باید نگاهشان به هنر تغییر کند و از طرفی جامعه هنری نیز باید تلاش خود را بیشتر کند چرا که به اعتقاد بنده ظرفیت های عظیمی در این قشر وجود دارد که خروجی های مثبتی برای شهر دارد.

در ادامه ناصربخت، مشاور هنری اداره ارشاد شهرستان کرج به عنوان نماینده جامعه هنری به ایراد دغدغه های هنرمندان پرداخت و گفت: استفاده از اهل فن در جاهایی که احساس می شود، بسیار با ارزش است و داشتن مشاوران هنری در حوزه های مرتبط مانند کمیسیون فرهنگی یا معاونت فرهنگی و … از بین کسانی که تجربه و تخصصات هنری دارند می تواند تاثیرات خوبی بر جای گذارد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*