ترکاشوند:
دهه فاطمیه فرصت بازنگری در اعمال معنوی انسان است

روتیتر: شهردار کرج ضمن تسلیت ایام دهه فاطمیه (س)، این دهه را فرصتی برای بازنگری در اعمال معنوی انسان دانست و افزود: گرامیداشت ایام سوگواری حضرت فاطمه (س) از بزرگترین وظایف مسلمانان به شمار می رود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، علی ترکاشوند احیای فرهنگ فاطمی و حفاظت از ارزش های اسلامی را در جهت حفظ و استحکام وحدت بین مسلمانان مهم ارزیابی کرد و افزود: استفاده از مبانی فرهنگ فاطمی در جهت حفظ ارزش های اسلامی در اولویت کار مجموعه مدیریت شهری کرج قرار گرفته است.

این مسئول با اشاره به اهمیت بهره گیری از عمر و انجام اعمال صالح در طول حیات اظهار داشت: حضرت فاطمه (س) تمام عمر خود را در راه رشد، تعالی، تکامل و خدمت رسانی به مردم سپری کرد که این از بزرگترین درس های مکتب آن حضرت به جامعه بشریت به شمار می رود.

وی همچنین به استقامت در دفاع از ارزش ها به عنوان دیگر پیام حضرت زهرا (س) به مسلمانان جهان اشاره و بیان کرد: الگو گیری و استفاده از روش های اهل بیت در کنار ذکر فضایل از نکات مهم در تبلیغ و ترویج فرهنگ اسلام است که ضرورت توجه به ظرافت های دینی به منظور شناخت اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در جامعه احساس می شود.

شهردار کرج در ادامه از ضرورت فعالیت تمام مسئولان در ارگان های مختلف اجتماعی، سیاسی و اقتصادی کشور در راستای ادامه راه اهل بیت (ع) یاد کرد و گفت: فعالیت های مختلف باید با هدف ترویج معارف ائمه معصوم اجرا شود.

ترکاشوند اضافه کرد: در کنار بهره مندی از عقل، کتاب و سنت، الگو گیری از اهل بیت(ع) اثر بسیار زیادی در رشد و ترقی معنوی انسان خواهد داشت؛ زیرا در حقیقت این مسئله مکمل راهنمایی های عقل و شرع برای سیر مسیر تکامل انسان است.

این مسئول با بیان این که تمام ابعاد شخصیت حضرت فاطمه(س) راهنمای بانوان امروز است، اظهار داشت: بانوان مسلمان می توانند با سرمشق قرار دادن حضرت زهرا(س) در تمامی ابعاد زندگی خود مروج اهداف این شخصیت والا مقام اسلام بوده و با الگو قرار دادن این بانوی بزرگوار پاسدار ارزش های اسلامی و الهی باشند.

وی با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر این که ساده زیستی حضرت فاطمه(س) یک نمونه برای زنان جامعه امروزی است بیان داشت: ساده زیستی و دوری از تجمل گرایی از ویژگی های شخصیتی حضرت فاطمه (س) است بنابراین الگو قرار دادن سیره و زندگانی اهل بیت و بهره گیری از آن ها می تواند بهترین سبک زندگی باشد.

شهردار کرج در پایان سخنان خود اظهار داشت: امید است با ترویج فرهنگ فاطمی و اسلامی و ارزش دادن به مفاهیم دینی در نسل های آینده شاهد پیشرفت جوانان در مسیر ائمه و معصومین (ع) باشیم.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*