علی ترکاشوند:
نهضت فراگیر قرآن باید در ایران کوچک پیاده شود

روتیتر: شهردار کرج، از معاونت فرهنگی شهرداری کرج و سازمان متبوع خواست به منظور ایجاد نهضت فراگیر قرآن در جامعه با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب، نسبت به توسعه برنامه های قرآنی و عمومی در سال آینده برنامه های منسجم و اثرگذاری را ارائه داده و مقدمات اجرای آن را فراهم آورند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، علی ترکاشوند این مطلب را در آیین اختتامیه دومین دوره از مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم نیروهای شهرداری کرج که به همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ایران کوچک به اجرا در آمد، عنوان کرد و افزود: نیاز به فراگیری صحیح قرآن و آموزه های آن در عصری که گروه های تکفیری همچون داعش از جایگاه این کتاب مقدس به نفع خود بهره برداری سوء می کنند، مضاعف است.

شهردار، حضور در این مراسم فرهنگی و معنوی را موجب مسرت و آرامش خاطر نسبت به مجموعه ای دانست که قرآن در آن از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با یادآوری اهمیت و حساسیت پرداختن به جایگاه قرآن در شهر و شهرداری، تاسیس فرهنگسرایی با عنوان قرآن در دوره پیشین خدمت خود در مقام شهردار کرج را به عنوان ایجاد زمینه و زیرساختی مناسب در این حوزه ارزیابی کرد که نیازمند توسعه فعالیت هاست.

شهردار بیان داشت: تاسیس این فرهنگسرا و برپایی فصلی مسابقات قرآنی اقدامی بود که توانست حرکتی در این حوزه ایجاد کرده و گروه های متعددی از قرآن آموزان را به جامعه تحویل دهد.

ترکاشوند، قرآن را کتاب هدایت و مامن و مرجعی برای انتخاب بهترین نوع زندگی انسان ها توصیف کرد و افزود: سعادت زندگی جاودانه در پرتو این کتاب مقدس محقق می شود و زندگی در پناه این کتاب مقدس موجب رشد و پیشرفت انسان در همه زمینه ها خواهد بود.

این مسئول، با اشاره به سخنان بزرگان و انبیاء(ع)، کتاب مقدس مسلمانان را سپری مقابل آتش جهنم عنوان کرد که چنگ انداختن به آن به توصیه همه ائمه و عالمان دینی، انسان را از پستی ها به سمت اوج و بزرگی می کشاند.

عالی ترین مقام اجرایی شهرداری کرج، با اشاره به این امور، یکی از اهداف راه اندازی معاونت فرهنگی شهرداری کرج در سال های اخیر را توسعه و ترویج فرهنگ قرآن و آموزه های آن بیان کرد که اقدامات موثری را نیز در این زمینه صورت داده است.

به گفته ترکاشوند، برگزاری دوره های مختلف سبک زندگی اسلامی و ترویج حقوق شهروندی بر اساس تعالیم و فرامین قرآن کریم از سوی این معاونت، به واسطه برقراری تفاهم نامه های مختلف با دانشگاه های معتبر کشور فراهم شده است.

این مسئول، تعامل بسیار خوب این معاونت و سازمان فرهنگی ورزشی با دستگاه ها و بخش های مرتبط و متولی در حوزه های فرهنگی، ورزشی و قرآنی را مورد تاکید قرار داد و این همکاری را موجب استقرار نظام قرآنی در همه ابعاد اجتماعی دانست.

وی، از جمله این دستگاه ها را ستاد عتبات عالیات، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، هیئات و کانون های مساجد و سازمان تبلیغات اسلامی عنوان کرد و خواهان استمرار این تعاملات تا دستیابی و حاکم شدن فرهنگ قرآن در جامعه شد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*