لیگ برتر فوتبال؛
برتری خانگی استقلال تهران و بازگشت به صدرجدول

روتیتر: تیم فوتبال استقلال تهران با برتری خانگی ۲ بر یک مقابل گسترش تبریز به صدرجدول رده بندی لیگ برتر باشگاه های ایران بازگشت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر ، تیم فوتبال استقلال تهران عصر امروز (جمعه) در حضور بیش از ۶۰ هزار تماشاگر ورزشگاه آزادی و از هفته بیست و یکم لیگ برتر باشگاه های ایران، میزبان گسترش تبریز بود و در پایان با گل های سجاد شهباززاده و محسن کریمی در برابر تک گل شهرام گودرزی به پیروزی ۲ بر یک دست یافت.
شاگردان پرویز مظلومی که پس از چهار هفته موفق به کسب پیروزی شدند جمع امتیازات خود را به ۳۹ رسانده و به صدر جدول رده بندی صعود کردند. گسترش تبریز هم ۲۸ امتیازی باقی ماند.
رضا کرمانشاهی از داوران جوان فوتبال ایران، قضاوت این دیدار را برعهده داشت.
در این دیدار سیدمهدی رحمتی دروازه بان استقلال علاوه بر مهار ضربه یک پنالتی، چندین بخت مسلم گلزنی دیگر گسترش را مهار کرد تا نقش مهمی در برتری آبی های تهران داشته باشد.
در دقیقه ۲۹، محمدامین درویشی، هافبک گسترش توسط مدافعان استقلال متوقف شد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد. محمدابراهیمی بازیکن باتجربه گسترش پشت ضربه پنالتی ایستاد که ضربه ضعیف او را مهدی رحمتی مهار کرد تا دروازه استقلال بسته بماند.
دو دقیقه پس از آن، سجاد شهباززاده مهاجم گلزن استقلال با ضربه ای تماشایی از پشت محوطه جریمه، توپ را به تور دروازه گسترش دوخت تا هزاران هوادار حاضر در ورزشگاه آزادی را غرق در شادی کند.
در دقیقه ۴۳، همکاری محسن کریمی و جابرانصاری سبب شد تا کریمی در محوطه جریمه صاحب توپ شده و با ضربه ای فنی، گل دوم استقلال را به ثمر برساند.
در آغاز نیمه دوم، محسن حمیدی جای خود را به امین نظامی پور داد تا گسترش برای جبران گل های خورده با تعداد نفرات بیشتری به حملاتش ادامه داد.
در دقیقه ۵۶، داریوش شجاعیان هافبک تکنیکی گسترش در موقعیتی ایده آل برای گلزنی قرار گرفت که کمک داور دوم با تصمیمی عجیب، پرچم خود را به نشان آفساید بالا برد.
در دقیقه ۵۸، سهید مهدی رحمتی و محمدنصرتی درگیر شدند که داور مدافع گسترش تبریز را از زمین بازی اخراج کرد و به رحمتی کارت زرد نشان داد.
پس از این اخراج، سیامک کوهنورد به جای محمد امین درویشی در ترکیب میهمان جای گرفت.
در دقیقه ۶۳، پرویز مظلومی نخستین تغییر را در تیم خود ایجاد کرد و بهنام برزای را به جای فرشید اسماعیلی که مصدوم شده بود به میدان فرستاد.
در دقیقه ۶۸، امیدابراهیمی با پاسی تماشایی، جابر انصاری را در فرصت گلزنی قرار داد که این مهاجم با تعلل خود نتوانست سومین گل استقلال را به ثمر برساند.
در دقیقه ۹۳، شهرام گودرزی یکی از گل های خورده گسترش را جبران کرد، اما این گل مانعی بر سر راه پیروزی استقلال نبود.
*ترکیب استقلال تهران:
سیدمهدی رحمتی، محمدرضا خرسندنیا، هرایر مگویان، حنیف عمران زاده، امید نورافکن، امید ابراهیمی، روزبه چشمی، جابر انصاری(آرش برهانی)، فرشید اسماعیلی(بهنام برزای)، محسن کریمی و سجاد شهباززاده.
*ترکیب گسترش فولاد تبریز:
داود نوشی صوفیانی، مرتضی اسدی، سیدمحسن حسینی، محمد نصرتی، محسن حمیدی(امین نظامی پور)، امیرحسین کریمی، مگنو باتیستا، لئوناردو پیمنتا(شهرام گودرزی)، محمدامین درویشی(سیامک کوهنورد)، داریوش شجاعیان و محمد ابراهیمی.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*