قاسم پور خبر داد:
تخصیص ۱۱۰۰ میلیارد تومان از بودجه سال ۹۵ برای انجام اقدامات عمرانی

روتیتر: سخنگوی شورای شهر با بیان اینکه ۱۱۰۰ میلیارد تومان از بودجه سال ۹۵ برای انجام اقدامات عمرانی اختصاص یافته ، گفت: در بررسی لوایح عمرانی شهرداری توجه ویژه ای به مناطق محروم شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، غفور قاسم پور در تشریح لوایح بررسی شده از سوی شورای شهر بیان داشت: شاخص موضوعات بررسی شده در هفته گذشته لوایح مربوط به استفاده از تسهیلات بانکی برای آزاد سازی تملکات شهری، توجه به برند سازی و هویت شهری کرج، پیاده راه سازی بلوار ماهان، تجمیع اطلاعات پروژه های مدیریت شهری کرج و اسکن و ساماندهی پرونده ها بود.

سخنگوی شورای شهر با بیان اینکه شورای شهر در حال حاضر وارد مبحث بررسی بودجه عمرانی شده است گفت: ۱۱۰۰ میلیارد تومان از بودجه پیشنهادی شهرداری به به بودجه عمرانی اختصاص یافته است و رویکرد اعضا نیز در این راستا توجه به مناطق محروم می باشد.

این عضو پارلمان شهری اظهار داشت: در حوزه تملکات، لایحه ای در خصوص استفاده از تسهیلات بانکی برای آزاد سازی تملکات شهری با اولویت قرار دادن خیابان مطهری، ولیعصر آق تپه، خیابان تهران، خیابان پونه و آزادی واقع در حصارک بالا مطرح و بررسی شد.

وی افزود: با اجرایی شدن تمهیدات مناسب مدیریت شهری در حوزه تملکات، سال آینده شاهد بازگشایی ۷۰- ۸۰ درصدی نقاط ذکر شده باشیم که در نهایت هدف، کمک به ترافیک شهر است.

غفور قاسم پور از توجه شورای شهر به برند سازی و هویت شهر کرج خبر داد و گفت: این موضوع در حال مطالعه است و مقرر شده با توضیحات و بررسی همه جانبه از سوی حوزه روابط عمومی و معاونت فرهنگی در سال ۹۵ و سیاست گذاری های شورای شهر به جمع بندی مناسبی در این زمینه دست یابیم.

قاسم پور در ادامه به پروژه پیاده راه سازی بلوار ماهان اشاره کرد و گفت: اعضای شورا بر اجرای پروژه پیاده راه سازی بلوار ماهان در سال ۹۵ تاکید داشتند که این پروژه می تواند تاثیرات مثبتی در حوزه فرهنگی و ورزشی داشته باشد.

سخنگوی شورای شهر ادامه داد: در حوزه فناوری و اطلاعات ، ساماندهی و اسکن پرونده ها که یکی از اقدامات مناسب در راستای جلوگیری از متضرر شدن شهرداری بود، مطرح شد و با مصوبه خوبی که به این پروژه اختصاص یافته ، امیدواریم تا پایان سال ۹۵ ، بخش قابل توجهی از ساماندهی به سرانجام برسد.

وی اذعان داشت: یکی از دغدغه های اصلی اعضای شورای اسلامی شهر کرج در حوزه پسماند، جمع آوری شیرآبه ها و زباله های عفونی از حلقه دره می باشد که مقرر شد در جلسات کارگروه پسماند این موضوع پیگیری شود .

وی افزود: در این زمینه پیشنهادی از سوی سازمان پسماند مبنی بر خرید دستگاه بی خطر سازی زباله مطرح و بررسی شد که امیدواریم با توجه به اعلام آمادگی بخش خصوصی در جهت سرمایه گذاری در این امر ، با استفاده از ماشین آلات تخصصی بتوانیم جهت رفع این معضل به استانداردهای مطلوب دست یابیم و تهدیداتی که در این راستا وجود دارد را از سر راه برداریم.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*