حاج کاظم خواستار شد؛
ستادهای انتخاباتی از نقاط جانمایی شده برای نصب تبلیغات استفاده کنند

روتیتر: رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر کرج گفت: با توجه به اقدام مطلوب سازمان زیباسازی مبنی بر جانمایی نقاطی به منظور نصب تبلیغات نامزدهای انتخاباتی، از ستادهای وابسته به کاندیداها انتظار می رود صـرفـاً از این فضاها برای نصب پوستر استفاده نمایند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، علی حاج کاظم گفت: یکی از موضوعاتی که در ایام تبلیغات انتخاباتی موجب تضعیف پاکیزگی بصری شهر شده و هزینه های گزافی را به منظور پاکسازی و تنظیف معابر و دیوارها به شهرداری تحمیل می کند، استفاده ستادها از فضاهای غیرمجاز جهت نصب پوستر بوده است که این دغدغه طی سال جاری به نحو مقتضی مدیریت گردید.

وی ادامه داد: بر اساس تمهیدات اندیشیده شده و در راستای صیانت از حقوق شهروندی، حدود ۱۲۰ قاب دیواری موجود در سطح کرج مورد رسیدگی و رنگ آمیزی قرار گرفته و با گرفتن هویتی متحدالشکل به خود، به منظور نصب پوستر در اختیار ستادهای وابسته به نامزدها قرار می گیرد.

عضو ناظر شورا بر عملکرد سازمان زیباسازی شهرداری کرج اضافه کرد: علاوه بر این، حدود ۱۶۰ جایگاه که با استفاده از داربست و بنر سفید شکل دیواره به خود گرفته است، در سطح مناطق ۱۲ گانه این کلانشهر مهیای نصب پوسترهای تبلیغاتی است تا شهروندان هنگام عبور از کنار آنها، در جریان برنامه ها و شعارهای نامزدان انتخابات قرار گیرند.

به گفته حاج کاظم، دفترچه دستورالعمل تبلیغات محیطی به منظور اعلام نقاط مجاز جهت نصب پوسترهای تبلیغاتی و همچنین تبیین محدوده های غیرمجاز تبلیغاتی از سوی سازمان زیباسازی شهرداری کرج به کلیه ستادها ارسال شده است و امید می رود که در انتخابات های پیش رو، زیبایی بصری شهر دچار تهدید و خسارت نگردد.

وی خاطر نشان کرد: مجلس شورای اسلامی نماد نظم و قانونمندی است و از افرادی که خود را برای ورود به خانه ملت در معرض انتخاب رای دهندگان قرار داده اند، انتظار می رود که همکاری لازم را با مسئولان شهری در راستای حفظ زیبایی و پاکیزگی شهر داشته باشند و با نصب پوسترهای تبلیغاتی در نقاط غیرمجاز، هزینه های گزافی را متحمل شهرداری کرج نکنند.

این عضو پارلمان شهری کرج در ادامه ضمن اعلام رضایت از عملکرد سازمان زیباسازی، بیان داشت: توجه به نکات کلیدی در راستای ارتقاء سیما و منظر شهری، نشانگر آن است که عزم و اراده این مجموعه به منظور مقابله با زوائد بصری جدی است و چه در بحث انتخابات و چه در دیگر حوزه ها، فعالیت های هدفمندی را به تصویر کشیده است.

حاج کاظم اظهار داشت: کلانشهرها به مراتب بیشتر از شهرهای کوچک در معرض آلودگی های صوتی و بصری قرار دارند و همچنین به دلیل گسترش آپارتمان نشینی در شهرهای بزرگ، روحیه و آستانه تحمل شهروندان بسیار شکننده است و از این رو، عملکرد نهادهایی همچون سازمان زیباسازی به صورت مستقیم با بهداشت روان و سلامت جسمانی مردم سر و کار دارد.

وی افزود: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته و با در نظر گرفتن میزان بودجه و امکانات سازمان زیباسازی شهرداری کرج، مجموعه عملکرد و اقدامات این مجموعه مثبت و رو به جلو ارزیابی می شود؛ گرچه می توان فعالیت های گسترده تری را با همکاری هنرمندان، گروه های تبلیغاتی و مشارکت شهروندی رقم زد.

عضو ناظر شورا بر عملکرد سازمان زیباسازی شهرداری کرج در پایان اذعان داشت: با توجه به گستردگی حوزه های زیباسازی شهری، از شهروندان و کارشناسان محترم جهت اعلام نظر و طرح دیدگاه ها صمیمانه دعوت به عمل می آید و باور داریم که تنها با مشارکت فعال شهروندان می توان به بهبود شاخص های کمی و کیفی در اداره امور شهری دست یافت و قطع به یقین سازمان زیباسازی نیز از این مساعدت بی نیاز نیست.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*