یس پلیس راه استان البرز خبر داد:
حرکت بدون زنجیرچرخ در جاده چالوس ممنوع

روتیتر: رئیس پلیس راه استان البرز از لغزنده بودن جاده‌های این استان به دلیل بارش برف خبر داد و گفت: در محورهای کوهستانی به ویژه جاده چالوس ماموران پلیس راه در آماده‌باش کامل قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، رضا اکبری اظهار داشت: بر اساس اعلام سازمان راهداری و همچنین پیش‌بینی سازمان هواشناسی، از شب گذشته شاهد بارش برف در مناطق مرتفع استان البرز بودیم.

رئیس پلیس راه استان البرز افزود: البرز به دلیل موقعیت جغرافیایی دارای تعدادی از محورهای کوهستانی از جمله جاده چالوس و همچنین راه‌های روستایی در منطقه طالقان است که با بارش برف، این محورها لغزنده می‌شود.

اکبری گفت: با توجه به اینکه طی روزهای آینده نیز انتظار بارش‌های پراکنده در جاده‌ها و مناطق کوهستانی را داریم، از مردم و مسافران می‌خواهیم که در حین تردد در این محورها، ضمن رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و همکاری با ماموران پلیس راه، با احتیاط بیشتری رانندگی کنند.

این مسئول ادامه داد: در این شرایط و طبق قوانین پلیس راه، تردد در محورهای کوهستانی و برف‌گیر به ویژه جاده چالوس بدون زنجیرچرخ ممنوع بوده و از رانندگان می‌خواهیم که بدون این تجهیزات تحت هیچ شرایطی اقدام به عبور از جاده چالوس نکنند.

وی عنوان کرد: به طور قطع ماموران پلیس راه در صورت مشاهده خودروهای فاقد زنجیرچرخ، ابتدا با اعمال قانون رانندگان متخلف را جریمه کرده و سپس اجازه ادامه مسافرت را به این خودروها نخواهند داد.

رئیس پلیس راه استان البرز در فصل سرما و زمان‌هایی که احتمال بارش‌ باران و برف، لغزنده بودن سطح جاده‌ها و کاهش دمای هوا وجود دارد، لازم است که رانندگان پیش از مسافرت، از سلامت و ایمنی خودروی خود و همراه داشتن سوخت کافی مطمئن باشند.

اکبری با تاکید بر اینکه با توجه به بارش برف در شب گذشته در محورهای کوهستانی به ویژه جاده چالوس ماموران پلیس راه در آماده‌باش کامل قرار دارند، گفت: دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان نیز در آماده هرگونه خدمات‌رسانی و امداد به مسافران در استان البرز هستند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*