چرا مصرف “بادام مامایی” برای زنان باردار محدودیت دارد؟

روتیتر: مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان چهارمحال و بختیاری گفت: چهارمحال وبختیاری برای دوازدهمین سال متوالی رکورددار تولید بادام مامایی کشور شد.

به گزارش روتیتر:  ابراهیم شیرانی اظهار کرد: چهارمحال و بختیاری با برداشت ۲۴ هزار تن بادام مامایی برای دوازدهمین سال متوالی رتبه نخست تولید بادام آبی کشور را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه بیشتر بادام تولیدی استان معادل ۵۰ درصد از نوع مامایی است، افزود: مامایی، ربیع، سفید، شاهرود، سنگی و محلی از ارقام بادام‌های تولیدی  است.

مدیر امور باغبانی جهادکشاورزی استان سطح باغات بادام استان را ۱۴ هزار و ۲۰۰ هکتار اعلام کرد و گفت: عمده باغات بادام چهارمحال و بختیاری در شهرستان سامان و حاشیه رودخانه زاینده رود قرار دارد.

وی با بیان اینکه امسال به طور میانگین از هر هکتار ۲ تن بادام برداشت شده است، تصریح کرد: ۳۰ هزار بهره‌بردار به صورت مستقیم و غیر مستقیم در باغات بادام استان مشغول فعالیت هستند.

شیرانی گفت: مغز بادام چهارمحال و بختیاری به کشورهای حوزه خلیج فارس و هندوستان صادر می‌شود.

متخصص طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری در گفت وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص خواص بادام مامایی عنوان کرده بود: بادام مامایی در تقویت حافظه بسیار مفید و موثر است.

محمدامین افرا افزود: این نوع بادام برای تقویت هورمون مردانه بسیار مناسب است و مصرف آن برای مادران باردار دارای فرزند پسر به منظور کمک به استخوان‌بندی بدن جنین، بسیار مناسب است.

افرا گفت: توصیه می‌شود زنان باردار دارای فرزند دختر روزانه چهار تا پنج عدد بادام مصرف کنند و زیاده‌روی در مصرف بادام موجب افزایش موی صورت فرزند می‌شود.

وی ادامه داد: بادام مامایی می‌تواندبرای همه افراد به عنوان میان وعده‌های خوب و ساده مصرف شود و همچنین مصرف عسل و بادام در درمان مشکلات اعصاب و کسانی که دارای مشکل خواب هستند، موثر است.

این متخصص طب اسلامی خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود افرادی که دارای مشکلاتی از جمله مشکل زانو، مفاصل، مهره کمر، دیسک کمر و … هستند، هر شش ساعت یک بار یک عدد بادام مامایی را به صورت قرص استفاده کنند که بایستی بسیار خوب جویده شود تا تاثیر خوبی نیز داشته باشد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*