با اجرای طرح سفیران سلامت؛
فرهنگ جامع سلامت و پزشکی در شهر کرج نهادینه می شود

روتیتر:مدیر اجتماعی شهرداری کرج از اجرای طرح سفیران سلامت در مناطق ۱۲ گانه کرج خبر داد و افزود: با اجرای این طرح فرهنگ جامع سلامت و پزشکی و در شهر نهادینه می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، محسن برجی گفت: هدف از اجرای طرح مذکور را ارتقای آموزش های شهروندی در حوزه سلامت ذکر و عنوان کرد: طرح سفیران سلامت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان البرز به صورت گسترده و رایگان برای شهروندان اجرا می شود.

این مسئول با اشاره به اینکه شرکت در این طرح برای عموم شهروندان آزاد است، زمان برگزاری هر دوره آموزشی را ۸ ساعت بیان کرد و افزود: طرح سفیران سلامت در مساجد، مدارس و خانه های سلامت در تمام مناطق برگزار می شود.

وی در خصوص مزایای شرکت در دوره های آموزشی مذکور اظهار داشت: علاقمندان به شرکت در این دوره ها می توانند ناخوشی های جزئی در خود و اعضای خانواده از نوزادی تا سالمندی را بهبود بخشیده و روش های پیشگیری از بیماری ها را در خانواده نهادینه کنند.

مدیر اجتماعی شهرداری کرج، اورژانس های پزشکی اعم از مسمومیت ها، دردهای موضعی، دندانپزشک، تغذیه سالم، عادات نادرست و … را از موارد آموزشی مطرح شده در دوره های مذکور برشمرد و افزود: به تمامی شرکت کنندگان در این دوره کتاب نفیس فرهنگ جامع پزشکی و سلامت اهدا می شود.

برجی اضافه کرد: همچنین به شرکت کنندگان گواهینامه پایان دوره نیز اعطا می شود و کسانی که موفق به کسب این گواهینامه شوند می توانند پزشک خانواده خود باشند.

این مسئول در خصوص آغاز طرح سفیران سلامت در کرج گفت: افتتاحیه این طرح در قالب همایش سفیران سلامت روز گذشته ۲۵ اسفند ماه جاری از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ در تالار شهیدان نژاد فلاح برگزار شد.

وی در پایان سخنان خود از آمادگی معاونت فرهنگی جهت برگزاری این دوره در مراکز مختلف فرهنگی و دیگر ارگان ها و نهاد های شهر کرج خبر داد و گفت: علاقمندان به شرکت در این دوره ها می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام با شماره تلفن ۳۲۱۱۶۵۸۳ تماس حاصل فرمایند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*