موفق ترین نمایندگان تاریخ کرج که به جای اختلاف ،خدمت کردند؛ اکبریان و کولیوندپاسخ به یک سوال: در کدام دوره شاهد بیشترین اختلاف بین نمایندگان کرج در مجلس بوده ایم / جلالی و آجرلو یا کولیوند و اکبریان/مردم ؛ کرج نیازمند تداوم اتحاد بین نمایندگان مجلس است نه اختلافات شخصی

پاسخ به یک سوال: در کدام دوره ما شاهد بیشترین اختلاف بین نمایندگان کرج در مجلس بوده ایم؟ مجالس هفتم و ششم یا دوره اکبریان و کولیوند؟ پاسخ روشن است اکبریان و کولیوند تا کنون هیچ اختلافی با هم نداشتند.
مردم معتقدندکرج نیازمند تداوم اتحاد بین نمایندگان مجلس است نه اختلافات در دوره هفتم و ششم.
تاکید بر عدم وجود اختلاف بین نمایندگان بی تردید از این منظر است که اختلاف یعنی پیگیری خواسته های شخصی یعنی اینکه؛ ریشه بسیاری از اختلاف ها خواسته های شخصی است و اتحاد یعنی پیگری مصالح مردم و منافع عمومی و این اکبریان و کولیوند هستند که در دوره نهم هیچ اختلافی با هم نداشتند و همین امر سبب توسعه کرج در بسیاری از زمینه ها شده است
آسمان امروز ، باشگاه سیاسی ،سید محمد میرحبیبی :آیا میدانید اکبریان و کولیوند هماهنگ ترین و متحد ترین نمایندگان تاریخ کرج و در عین حال موفق ترین نمایندگان تاریخ کرج هستند؟
پاسخ این سوال تقریبا که نه دقیقا و تحقیقا برای تمامی شهروندان روشن و مثبت است؛ اکبریان و کولیوند هماهنگ ترین نمایندگان کرج در تاریخ این شهرستان هستند . این دو نماینده تا کنون هیچ اختلافی نداشتند. بررسی عملکرد ، اظهار نظرات ، پیگیری ها و مواضع ایشان برای همگان ثابت کرده است که هیچ اختلافی با یکدیگر ندارند.کولیوند و اکبریان برای رسیدن به مصالح مردم و عمل به سوگندی که یاد کرده اند از تمامی منافع شخصی و گروهی و قومی گذشته اند تا به مصالح عموم مردم و نظام برسند .که به حق رسیده اند . ما خیلی تلاش کردیم که کوچکترین اختلافی بین کولیوند و اکبریان پیدا کنیم اما متاسفانه شکست خوردیم و موفق نشدیم .
کولیوند و اکبریان بر خلاف نمایندگان ادوار گذشته هیچ اختلافی با هم نداشتند . از تمامی خواسته های خود گذشتند و فقط پیگیری و احقاق حقوق و منافع عمومی و حرکت بر مدار نظام و رهبری را سر لوحه فعالیت ها و پیگیری های خود قرار دادند.
با یک وزن کشی ساده و حتی ابتدایی به راحتی می توان به وجود فاصله ای دست نیافتنی نمایندگان فعلی کرج در مجلس با پر اقبال ترین کاندیداهای رقیب در کرج ، البته اگر بتوان آنها را رقیب دانست ، پی برد.
حقیقت این است که سابقه ، عمل به وعده ها ، شناخت و رفع مشکلات مردم ، دانش ، تجربه نمایندگی و اجرایی با کارنامه روشن و شفاف ، با مردم بودن ، حفظ ارتباط با لایه های مختلف مردم در تمامی اوقات و شرایط ، کنار مردم بودن در شرایط سخت و دشوار همچون سیل سیجان و از همه مهمتر پرهیز از اختلاف نظر ها و منافع گروهی به نفع منافع عمومی و مصالح نظام ، حرکت بر مدار قانون و رهبری و اسلام مهمترین و کامل ترین مولفه های امتیاز دهی به کاندیداها ی مجلس به شمار میرود .
به واقع این شاخص ها را بدون هیچ تعصبی باید دلایل و معیارهایی برای افزایش و صعود چشمگیر نمایندگان مجلس در بین مردم و اقشار مختلف بدانیم که کولیوند واکبریان به خوبی در تمامی این زمینه ها کارنامه ای قابل دفاع ، شفاف و مردمی و در عین حال منطبق بر نظرات و نیازهای مردم ، دارند،
از این جهت است که علاوه بر نظر سنجی دستگاه های ذیربط ، پایش های میدانی و افکار سنجی های کارشناسی و فراگیر با جامعه آماری همه گیر و همه جانبه با متد علمی و واقعی نشان می دهد که کولیوند و اکبریان نمایندگان کرج در مجلس به دلیل کارنامه و عملکرد موفق و از همه مهمتر نداشتن کوچکترین اختلاف بین یکدیگر ، در صدر اقبال عمومی مردم قرار گرفته اند .
چرا که مردم کرج در مجالس ششم و هفتم بیشترین آسیب را از وجود اختلاف بین نمایندگان مجلس دیدند. آسیب هایی جبران ناپذیر همچون عقب ماندگی های کرج در توسعه و پیشرفت ، قطعی شدن انتقال آب رودخانه کرج به تهران ، فرماندار شدن احمد ضیایی که ۲ سال نشده به دلیل تخلفات و سو مدیریت ها عزل شد و نمایندگان باز از وی حمایت می کردند.
اکبریان کولیوندعلاوه بر اینکه در تمامی شرایط در کنار مردم بودند .پیگیر مشکلات مردم بودند.دنبال منافع شخصی و گروهی نرفتند . نکته ای که از هر چیز دیگری برای مردم مهمتر است
در هیچ دوره ای به جز در دوره مجلس نهم ما شاهد تفاهم و اتحاد کامل نمایندگان کرج در مجلس نبودیم هر کدام ساز خود را کوک می کردند. مسیر خود را می رفتند و بیشتر یکدیگر را خنثی می کردند تا تقویت ..
در یکی از دوره های گذشته یکی از احمد ضیایی نقد می کرد و دیگری حمایت .
در مجلس ششم هم هر دو اصلاح طلب بودند اما هر کدام ساز خود را می زدند. همین اختلاف ها سبب شده بود که اثر دو نماینده کرج از زمانی که کرج یک نماینده داشت کمتر باشد.
اما در دوره نهم مجلس شورای اسلامی ، کرج برای اولین بار در تاریخ خود نمایندگانی را به خود دید که از اصول خود عدول نکردند ، سوگند خود را به فراموشی نسپردند به دنبال مواضع صرفا سیاسی نرفتند ، رهبری معظم انقلاب فصل الخطابشان است و منافع و مصالح مردم تنها هدفشان از نمایندگی.. تضارب آرا گرچه داشتند و دارند اما چشم بر منافع شخصی و گروهی و حزبی بستند تا به مصالح عمومی برسند و البته رسیدند.
این عملکرد فراگیر در کنار همراهی مداوم و همیشگی با مردم ، اکبریان و کولیوند را به نمایندگان و کاندیداهایی دست نیافتنی بدل ساخته است.
در برخی از دوره های پیشین کرج به میدان اختلافات میان نمایندگان تبدیل شده بود . البته منظور دوره هایی است که کرج دو نمانیده داشت.
دستاورد های کولیوند و اکبریان که در سایه اتحاد حاصل شد، دست نیافتنی است.
در این طرف میدان اکبریان و کولیوند ، از الف تا ی هماهنگی و همراهی بود ، نه اختلافی و نه کارشکنی ، پیگیری افتتاح بیش از ۱۰ تقاطع غیر همسطح در دوسال توسط مدیریت شهری و حمایت از اقدامات کلان در شهر کرج و استان، آغاز عملیات اجرایی بزرگراه شمالی کرج ، پیگیری جهت انجام بزرگراه جنوبی ، رفع مشکل ۲۰ ساله ترافیک حصارک و پل فردیس با پیگیری نمایندگان ، رای و حمایت قاطع از تصویب برجام که منتهی به لغو کامل تحریم ها شد ، افزوده شدن بیش از ۱۰۰۰ تخت بیمارستانی به سرانه های درمانی و بهداشتی البرز ، شهرستان شدن فردیس ، پیگیری و حمایت از انجام توافقات مدیریت شهری کرج با سازمان های دولتی به ارزش ۵ هزار میلیارد تومان، حمایت از اقدامات کلان شورای شهر و شهرداری ، تصویب طرح کاهش ساعت کاری زنان شاغل ، پیگیری نتیجه بخش مشکلات مردم بخش آسارا ، گرمدره ، مشکین دشت ، محمد شهر کمالشهر و ماهدشت ، جدا نشدن از بدنه مردم ، تصویب طرح جامع نظام سلامت و تحقق اجرای بیمه سلامت برای همه مردم حتی افراد غیر شاغل ….. تنها بخشی از عملکرد دست نیافتنی اکبریان و کولیوند به شمار می رود .
اما در طرف مقابل فرد و افرادی قرار دارند که به هیچ عنوان از نظرات شخصی کوتاه نیامدند. نه موسوی از خود گذشت و نه خلیلی از ارتباط بسیار نزدیکش با رییس جمهور دو لت اصلاحات ؛ هر دو مرغشان یک پا داشت و نه در مجلس هفتم ما شاهد اتحاد و هماهگی بودیم . نتیجه ؛ همان شد که همه میدانیم ؛کرج پیشرفت که نکرد هیچ پس رفت کرد .
در مجلس هفتم وضعیت از نظر هماهنگی بد تر هم بود.. فرمانداری که در سایه حمایت های یکی از نمایندگان کرج در مجلس هفتم بر سر کار آمد عملکردش به هیچ عنوان قابل دفاع نبود . هیچگاه فردی که عامل مهاجرت این فرماندار به کرج بود توضیحی به مردم نداد.
یکی از همین نمانیدگان در انتخابات مجلس هشتم نفر هشتم شد تا همه را ناامید تر از قبل کند ومشخص شدکه اختلاف و بی توجهی به برخی از نیازهای به حق مردم با چه پاسخ تند و کوبنده ای از سوی مردم مواجه می شود .این فرد نه در غم و نه در مشکلات در کنار مردم کرج نبود . ۸ سال مردم کرج را رها کرد ، در مختصات عملکرد این فرد یکی از مهمترین منویات مقام معظم رهبری مبنی بر همدردی و همراهی با مستضعفان و مردم پایین دست حتی به عنوان یک شهروند ومعتمد آن طور که باید و شاید دیده نشد
در این ۸ سال حتی یک بار هم خود را شریک دردها و رنج های مردم کرج و البرز نکرد در تهران به دنبال فعالیت های شخصی خود بود و مابقی ماجرا ….
هرچند اگر از این واقعیت بگذریم که در دوره هفتم مجلس در کمیسیون تلفیق مجلس در سال ۸۴- ۸۵ اولین بودجه انتقال آب رودخانه کرج به تهران که موجب خشک شدن بیش از ۳ میلیون درخت در کرج و حومه جاده چالوس می شود ، اختصاص یافت و عملا وارد فاز اجرایی شد. دوره ای که یکی از نمایندگان کرج در مجلس عضو کمیسیون تلفیق هم بود.
اما از اختلافات نمایندگان در برخی از دوره های گذشته نمی توانیم بگذریم ، فارغ از اینکه این اختلاف ها ریشه در چه چیز هایی داشت مهم خروجی و کارکرد و عملکرد آنها بود .
چراکه عدم هماهنگی ها سبب خنثی شدن توانایی نمایندگان اسبق کرج برای پیگیری مشکلات مردم شد .
هرچند که از واقعیت هم نباید گذشت که کارهای مثبتی هم در دوره های گذشته توسط نمایندگان اسبق انجام شد که قابل دفاع هم هست اما آنطور که باید و شاید انتظار می رفت ،نبود.
اختلافات میان نماینده های کرج تازه چهار سال است در دوره اکبریان و کولیوند به پایان رسیده است . مردم نه می خواهند و نه می گذارند که کرج والبرز تبدیل به میدانی برای منافع گروهی و حزبی شود . کرج تاب اختلاف را که ندارد هیچ تازه طعم خوش اتحاد بین نمایندگان خود را چشیده است. اتحادی که منجر به صدها توفیق دست نیافتنی شده است. مردم در بیان نظرات و آرای خود تاکید بسیار زیادی بر انتخاب نمایندگانی دارند که زمینه توسعه کرج را بیش از پیش فراهم کنند همچون دوره نهم.
البته این نوشتار به معنای نفی قابلیت های نمایندگان دوره های گذشته نیست بحث فقط بر سر هماهنگی برای پیگیری مشکلات و خدمت رسانی به مردم است و ما نیز احترام خاصی برای این افراد و سایر نماینده ها و کاندیداها قایل هستیم اما موضوع انتخاب بهترین کاندیداهای اصلح است و واکاری مشکلات گذشته به جهت باز تر کردن فضای انتخاب و تحلیل درست فضای انتخابات و تحلیل توانمندی کاندیداهای محترم در نظر مردم و شهروندان ولایتمدار و فهیم کرج است.
و در نهایت بی تردید مردم به تجربه ،دانش و کارنامه رای می دهیم نه به شعار……

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*