امام جمعه کرج:
ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن وحدت خود را به رخ جهانیان کشید

روتیتر: نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: ملت ایران در راهپیمایی بزرگ و باشکوه خود در روز ۲۲ بهمن وحدت و پیروی خود را از ولایت فقیه به رخ جهانیان کشید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج با تاکید بر اینکه وحدت مردم و تبعیت از رهبر معظم انقلاب اسلامی ادامه دار خواهد بود، افزود: مردم ایران در هفتم اسفند ماه در پای صندوق های رای نیز این گونه عمل خواهند کرد و وحدت و صلابت خود را دوباره به نمایش می گذارند.

وی با بیان اینکه راهپیمایی امسال پیام های زیادی به همراه داشت، تصریح کرد: پیام صریح راهپیمایی امسال مردم انقلابی ایران انزجار از آمریکا بود.

امام جمعه کرج ادامه داد: مردم در راهپیمایی یوم الله۲۲ بهمن از مسئولان خواستند هرگز به فکر ارتباط با آمریکا نباشند و به صراحت اعلام کردند که پای آرمان های انقلاب ایستاده اند.

این مسئول افزود: مردم انقلابی ایران در راهپیمایی با شکوه ۲۲ بهمن خطاب به استکبار جهانی اعلام کردند که ایرانیان در مسیر عزت و اقتدار خود زیربار هیچ زور و تحقیری نخواهند رفت و با آن مقابله خواهند کرد.

وی با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، اخلاق و ادب را از شاخصه های نامزدهای انتخاباتی برشمرد و اظهار داشت: نامزدهای انتخاباتی برای رسیدن به جایگاه نمایندگی به بیان توانایی های خود اتکا کنند نه به دروغ و تخریب دیگران.

امام جمعه کرج خطاب به نامزدهایی که می دانند رای کمی دارند گفت: نامزدهایی که رای کم دارند فرصت را برای نامزدهای توانمندتر فراهم کنند و بگذارنند افراد تواناتر رای بیاورند.

وی ادامه داد: مردم باید برای انتخاب نامزدهای مورد نظر خود به سوابق و عملکرد گذشته آن ها توجه کنند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز یکی از شاخصه های مهم نامزدهای انتخاباتی را پاک دستی آنان دانست و تصریح کرد: مردم نباید نامزدی که در مقابل بیان حق سکوت می کند انتخاب کنند بلکه باید به صلاحیت و لیاقت نامزدها رای دهند.

وی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار نخست وزیر یونان با ایشان اظهار داشت: مقام معظم رهبری مشکل کنونی اروپا را پیروی کورکورانه کشورهای این قاره از آمریکا دانست.

اقتصاد مقاومتی راه نجات کشور

حجت الاسلام و المسلمین حسینی همدانی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص بحث اقتصاد مقاومتی بیان داشت: همه ی مسئولان باید در مسیر اشتغال جوانان و برطرف نمودن مشکلات مردم قدم بردارند و توجه مسئولان به راه حل های داخلی باشد نه نگاه به خارج.

وی تاکید کرد: مدیریت صحیح در کشور نگاه به توانایی های داخلی و دوری از نگاه و توجه به بیرون است.

امام جمعه کرج گفت: مسئولان کشور باید به جای واردات کالا و محصولات خارجی نگاه خود را به تولید و توانمندی های داخلی معطوف نمایند و با توجه به رفع تحریم ها فکر نکنند که باید درب بازار داخلی را به سوی تولیدات خارجی باز کنند.

مراقب جنگ نرم دشمن باشیم

حجت الاسلام و المسلمین حسینی همدانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص ادامه جنگ نرم دشمن در کشور، اظهار داشت: به فرموده رهبر انقلاب ما باید تمام توانایی های خود را تقویت کرده و به ویژه در زمینه جنگ نرم بیشتر مراقبت کنیم و در این راه باید تفکر انقلابی خود را تقویت نماییم.

وی ادامه داد: کسی که با فرهنگ ناب اسلام محمدی(ص) رشد کرده در مصائب و مشکلات مانند حضرت زینب (س) عمل می کند.

حضرت زینب (س) الگوی تمام زنان جامعه

نماینده ولی فقیه در استان البرز با تبریک فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار گفت: پرستاران از اقشار زحمت کش و خدوم جامعه ما هستند که با امکانات کم تلاش های فراوانی برای بهبود بیماران می کنند.

وی با اشاره به برخی مشکلات پرستاران در جامعه ، بیان داشت: مسئولان کشور به ویژه مدیران استانی باید توجه ویژه ای به رفع مشکلات پرستاران کنند.

وی با بیان اینکه حضرت زینب (س) برای جامعه انسانی و اسلامی الگوست، تاکید کرد: آن حضرت در مقابل استکبار زمان ایستاد و قدمی عقب ننشست زیرا دشمن شناسی حضرت زینب کبری(س ) در حد اعلا بود.

وی ادامه داد: تربیت شوندگان در مکتب حضرت زینب (س) این گونه هستند و هرگز در مقابل دشمن عقب نشینی نمی کنند.

امام جمعه کرج در همین زمینه به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری فرمودند، کسی که از دشمنان غافل می شود هیچ گاه مورد تمجید مردم قرار نمی گیرند و این درسی است که ما از مکتب امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) می گیریم.

وی ادامه داد: خطابه های حضرت زینب (س) در کاخ ظلمت نشان می دهد که ما باید در مقابل ظلم و زور بایستیم.

امام جمعه کرج با بیان اینکه بانوان جامعه اسلامی مانند حضرت زینب (س) باید عفاف خود را در جامعه حفظ کنند، اظهار داشت: زنان ایرانی در همه ی صحنه ها حاضرند و از آرمان های انقلاب دفاع می کنند.

مدیران جامعه اسلامی از اشرافی گری پرهیز کنند

نماینده ولی فقیه در استان البرز با یادآوری این نکته که حضرت علی (ع) بر پرهیز از اشرافی گری مدیران جامعه تاکید داشتند، بیان داشت: در جامعه اسلامی همه باید از اشرافی گری و تجمل گرایی پرهیز کنیم.

وی ادامه داد: این امر برای مدیران جامعه مصداق بیشتری دارد و در جامعه اسلامی باید بر اعمال کارگزاران در این زمینه نظارت و دقت بیشتری شود.

حسینی همدانی با بیان اینکه امام علی (ع) اجازه نمی داد کسی از اطرافیانش به تجمل گرائی مبتلا شود، گفت: در جامعه اسلامی باید از تعدی به بیت المال از سوی هرکسی به ویژه کارگزاران در جامعه اسلامی جلوگیری کرد.

وی با تاکید بر اینکه در جامعه اسلامی نباید اسراف و تبذیر باشد، تصریح کرد: اگر در جامعه اسلامی ما، مسئولان به سمت اشرافی گری و تجمل گرائی بروند مسیر انقلاب اسلامی تغییر خواهد کرد.

امام جمعه کرج ادامه داد: اسراف و تبذیر با روح اسلام همخوانی ندارد ولی ما متاسفانه در برخی از جلسات شاهد آن هستیم که اسراف و تبذیر می شود که این مساله با اصل اسلام به هیچ عنوان همخوانی ندارد.

وی اظهار داشت: اهل تقوا از هدایت های قرآن بهره مند هستند و هرگز نگاه آنان دید تشریفاتی به قرآن و دستورات آن نیست.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به فرمایش پیامبر اکرم (ص) در خصوص عمل به قرآن، بیان کرد: هر کس قرآن را بیاموزد و به آن عمل نکند مورد خشم خدا قرار می گیرد و مصیبت ما زمانی است که غیر مسلمانان به دستورات قرآن عمل کنند ولی مسلمانان به آن عمل نکنند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*