بازتاب راهپیمایی۲۲ بهمن در رسانه های خارجی؛
آسوشیتدپرس:مردم ایران برای بزرگداشت انقلاب به خیابانها آمدند

روتیتر: همزمان با برگزاری راهپیمایی گسترده مردم ایران در سی و هفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، رسانه های خارجی به پوشش این حضور میلیونی پرداختند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، آسوشیتدپرس» در ساعات آغازین بزرگداشت سی و هفتمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی به بازتاب این حادثه تاریخی و حضور پرشور مردم ایران پرداخت.

این رسانه غربی در اولین جملات خود به تصاویری اشاره کرد که از سوی تلویزیون رسمی ایران بخش می شود و از حضور پرشور مردم تهران و دیگر شهرها در راهپیمایی ۲۲ بهمن علیرغم سرمای شدید هوا در برخی از نقاط کشور حکایت می کند.

آسوشیتدپرس همچنین با توصیف مردمی که که حامل پلاکاردها و نمادهای ضد آمریکایی و ضد صهیونیستی هستند از طنین انداز شدن شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» در شهرهای سراسر ایران اسلامی سخن گفت.

العهد گزارش داد: تظاهرات میلیونی مردم ایران در ۲۲ بهمن

پایگاه العهد به شروع راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران و همه شهرهای ایران پرداخت و نوشت: مردم در تهران و دیگر شهرهای ایران در راهپیمایی میلیونی گرامیداشت سی و هفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران شرکت کردند.

این رسانه لبنانی در ادامه تصاویری از راهپیمایی منتشر کرد و گزارش داد: راهپیمایی از ۱۰ مسیر تا خیابان انقلاب و میدان آزادی در حال برگزاری است و حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در این مراسم سخنرانی خواهد کرد.

العهد در ادامه اعلام کرد: شخصیت های سیاسی و علمی برجسته از سراسر دنیا میهمانان افتخاری هستند و نزدیک به پنج هزار خبرنگار و عکاس ایرانی و خارجی این راهپیمایی را پوشش می دهند.

المیادین اعلام کرد: بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران

شبکه تلویزیونی المیادین به بازتاب راهپیمایی شکوهمند مردم ایران در سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.

همچنین این شبکه سخنان حسن روحانی رئیس جمهور ایران را در جمع پر شور مردم تهران پوشش داده است.

بر اسا این گزارش حسن روحانی در این سخنرانی اظهار داشت: سیاسیت «ایران هراسی» باید متوقف گردد. وی افزود: تعامل اقتصادی میان ایران و جامعه جهانی به نفع تجارت جهان است.

المیادین همچنین اعلام کرد مردمی که حامل پلاکاردها و نمادهای ضد آمریکایی و ضد صهیونیستی هستند، بار دیگر با آرمان های امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی تجدید عهد کردند.

«ترند»: تجدید میثاق مردم ایران با نظام جمهوری اسلامی

خبرگزاری «ترند» آذربایجان در این باره نوشت: مردم تهران و بسیاری از شهرهای ایران امروز پنجشنبه ۱۱ فوریه سال ۲۰۱۶ میلادی به خیابان ها آمدند تا شعار حمایت از انقلاب اسلامی سر بدهند.

این رسانه در ادامه به جمعیتی اشاره کرد که با در دست داشتن تصاویری از «امام خمینی» بنیانگذار انقلاب اسلامی و آیت الله «سید علی خامنه ای» رهبر عالی انقلاب بر وفاداری خود نسبت به انقلاب اسلامی ایران تاکید می کنند.

ترند در نهایت به طنین شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» مردمی اشاره کرد که با حضور در خیابان ها سی و هفتمین سالرور شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.

انعکاس راهپیمایی ۲۲ بهمن در رسانه فلسطینی

پایگاه فلسطین الیوم به بازتاب و پوشش رسانه ای همایش مردمی ایران برای بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ به رهبری امام خمینی(ره) پرداخته است.

بر اساس این گزارش مردم تهران در سی و هفتمین سالروز به پیروزی رسیدن انقلاب از مسیرهای گوناگون به سمت میدان آزادی تهران راهپیمایی کردند.

همچنین در این گزارش به سخنرانی حسن روحانی رئیس جمهوری ایران میان مردم در میدان آزادی اشاره شده است.

این رسانه گزارش داد: از سوی دیگر سازمان هوافضا وابسته به وزارت دفاع ایران نیز اعلام کرده که در طول مسیرهای راهپیمایی موشک بالستیک «عماد» و موشک ماهواره بر «سیمرغ» به نمایش عموم مردم گذاشته می شود.

بازتاب راهپیمایی۲۲ بهمن در رسانه مصری

ایگاه مصری الیوم السابع در گزارشی اعلام کرده که مردم ایران برای بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب شان در شهر های مختلف ایران راهپیمایی کردند.

همچنین در این گزارش تصریح شده است، مردم با در دست داشتن پلاکاردها و بنرهایی علیه رژیم صهیونیستی و آمریکا شعار سر دادند.

در این گزارش آمده است که مردم در شرایطی در این حماسه عظیم شرکت کردند که دمای هوا نیز در شرایط سرما قرار داشت.

مردم در این راهپیمایی با آرمان های امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران تجدید عهد کردند و پایبندی خود به اصول امام راحل را اعلام کردند.

النشره به بازتاب سخنان رئیس جمهوری در مراسم ۲۲ بهمن پرداخت

همچنین پایگاه لبنانی النشره نیز حماسه ملیونی مردم ایران در سالروز پیروزی بر مستکبرین را بازتاب داد و به سخنان حسن روحانی رئیس جمهور ایران در جمع پرشور مردم در میدان آزادی پرداخت

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*