افزایش قیمت گوشت در بازار مواد پروتئینی

روتیتر: آخرین قیمت‌ها از بازار مواد پروتئینی حاکی از افزایش نسبی قیمت گوشت قرمز و همچنین ثبات قیمت گوشت مرغ و سایر اقلام پروتئینی است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتربه نقل از خبرگزاری ایسنا، انواع گوشت قرمز نسبت به مدت مشابه ماه گذشته روند افزایشی پیدا کرده است؛ به طوری که هر کیلوگرم گوشت گوساله درجه یک به طور متوسط کیلویی ۳۴ هزار تومان در مغازه‌های سطح شهر عرضه می‌شود. همچنین گوشت گوسفندی درجه یک به طور متوسط ۳۵ هزار تومان فروخته می‌شود و در برخی نقاط شهر تا کیلویی ۳۸ هزار تومان هم قابل مشاهده است.

در خصوص دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز علی‌اصغر ملکی – رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی – به ایسنا گفت که کاهش قیمت جهانی پوست گوسفندی و صادرات بالای مجاز و غیرمجاز دام از کشور از مهمترین دلایل افزایش قیمت است.

به گفته وی، همه ساله و در این ایام دام‌هایی که برای مصرف در نظرگرفته می‌شود رو به اتمام می‌رود و بره های متولد شده نیز در اواخر اسفند و اوایل سال آینده می‌توانند وارد چرخه مصرف شوند؛ بنابراین با کمبود و به دنبال آن افزایش قیمت مواجه هستیم.

اما گوشت مرغ بر خلاف گوشت قرمز با نوسان چندانی همراه نبوده و نسبت به ماه گذشته افزایش قیمتی نداشته است؛ به طوری که در حال حاضر هر کیلوگرم گوشت مرغ به طور متوسط در مغازه‌های سطح شهر ۵۶۰۰ تومان عرضه می‌شود. همچنین مرغ کامل بسته بندی پاک شده ۵۹۰۰ تومان و جگر مرغ کیلویی ۵۵۰۰ تومان قیمت دارد.

در میان سایر اقلام پروتئینی هر کیلوگرم گوشت بوقلمون درجه یک ۱۴ هزار تومان و فیله بوقلمون ۱۲ هزار تومان فروخته می‌شود. در میان انواع ماهی نیز ماهی قزل آلای پاک شده کیلویی ۲۰ هزار تومان، ماهی شوریده ۱۲ هزار تومان، ماهی کپور ۱۲ هزار تومان و ماهی حلوا سیاه ۱۸ هزار تومان در مغازه‌های سطح شهر به طور متوسط قیمت دارد.

همچنین هر دانه تخم مرغ ۴۰۰ تومان و تخم مرغ شانه‌ای (۳۰ عددی) ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان است.

انواع محصولات پروتئینی( هرکیلوگرم) متوسط قیمت
گوشت گوساله ۳۴ هزار تومان
گوشت گوسفندی ۳۵ هزار تومان
گوشت چرخ کرده گوساله ۳۲ هزار تومان
فیله گوسفندی ۴۲ هزار تومان
جگر گوسفندی ۳۵ هزار تومان
گوشت مرغ ۵۶۰۰ تومان
جگر مرغ ۵۵۰۰ تومان
مرغ کامل بسته بند پاک شده ۵۹۰۰ تومان
فیله مرغ ۱۳ هزار تومان
گوشت بوقلمون ۱۴هزار تومان
فیله بوقلمون ۱۲ هزار تومان
ماهی غزل آلا پاک شده ۲۰ هزار تومان
ماهی شوریده ۱۲ هزار تومان
ماهی کپور ۱۲ هزار تومان
ماهی حلوا سیاه ۱۸ هزار تومان
میگوی دریایی منجمد ۲۸ هزار تومان
تخم مرغ هر دانه ۴۰۰ تومان
تخم مرغ شانه‌ای ۳۰ عددی ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*