دو هزار تخت به بیمارستان های مشهد افزوده می شود

روتیتر: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: استانداری خراسان رضوی با تغییر کاربری برخی زمین ها و تبدیل آن به ثروت، ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار لازم برای ایجاد دو هزار تخت جدید بیمارستانی را فراهم می کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتر، «سیدحسن قاضی زاده هاشمی» جمعه شب در جمع نیکوکاران بیمارستان ساز و شماری از پرسنل بیمارستان قائم (عج) مشهد اظهار کرد: کسب درآمد دولت از راه فروش نفت و مالیات است و اکنون نیز کشور با شرایط رکود و افت جهانی قیمت نفت روبه رو است.
وی با اشاره به تعداد اندک تخت های بیمارستانی در مشهد نسبت به حجم زائران این شهر، افزود: در شرایط فعلی امکان ساخت بیمارستان جدید نیست و تنها این اجازه داده شده است که طرح هایی که در مراحل نهایی کار قرار دارد، به اتمام برسد.
هاشمی گفت: برای ساخت بیمارستان در دیدار با آیت الله واعظ طبسی، آستان قدس رضوی از حق التقدیمی خود گذشت و شهرداری نیز از دریافت عوارض که حدود چهار هزار میلیارد ریال را شامل می شود صرف نظر کرد، البته انتظار همراهی بیشتری از سوی شهرداری وجود دارد.
* کمبود پرستار
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: شمار پرستاران ما نسبت به تخت های بیمارستانی کم است اما از سویی برای جلوگیری از بزرگ شدن دولت، اجازه استخدام به این وزارتخانه داده نمی شود.
هاشمی اظهار کرد: در راستای ارتقای سطح معیشت پرستاران و تبدیل وضعیت قراردادی آنان، تلاش های بسیاری صورت گرفته اما در نهایت به نتیجه نرسیده است.
* در حق شهر مشهد اجحاف شده است
هاشمی اذعان کرد: از نظر بیمارستانی در حق شهر مشهد اجحاف شده است و به رغم حجم بالای زائر و قدمت بیمارستان های این شهر، شمار مراکز درمانی این کلانشهر جز دو سه مورد اضافه نشده است.
وی گفت: این مایه شرمساری است که پس از گذشت ۳۷ سال از عمر جمهوری اسلامی، هنوز قطار مسافری مناسبی در حد و اندازه های مشهدالرضا برای سفر به این شهر وجود ندارد.
وزیر بهداشت افزود: در همین راستا رئیس جمهوری روز شنبه برای افتتاح قطار تهران – مشهد به این شهر سفر خواهد کرد و امید می رود که در آینده چندین اتوبان و خط ریلی برای زائران مشهد فراهم شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بخش های مختلف در دست ساخت و همچنین بیمارستان قائم مشهد بازدید کرد.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*