«دودکش» جدید جذاب‌تر است

روتیتر: کوروش نریمانی – نویسنده سریال نوروزی شبکه یک – با بیان اینکه «دودکش ۲» قصه منسجم و جذاب‌تری خواهد داشت، خاطرنشان کرد: به عنوان نویسنده با همه امیدواری‌ام سری دوم این مجموعه را می‌نویسم و تلاش می‌کنیم تا کار جذابی به بینندگان ارائه دهیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روتیتربه نقل از خبرگزاری ایسنا، این نویسنده و کارگردان تئاتردرباره اینکه معمولا این نگرانی وجود دارد که سری دوم سریال‌ها موفقیت سری اول را نداشته باشند، گفت: به هر حال سریال‌هایی که در سری اول تا حدودی مخاطب را به خود جذب می‌کنند، همیشه برای سری‌های بعدی تمهیدات دیگری برایشان اندیشیده می‌شود تا بتوانند موفق‌تر باشند؛ به عنوان مثال برای سریال «پایتخت ۲» زمانی که ما کار نگارش را آغاز کردیم همین دغدغه‌ها را داشتیم و تمام تلاش‌مان را کردیم که فضای قبلی کار حفظ شود و سریال قصه‌مدار جلو برود، نه اینکه صرفا بر اساس تکه‌کلام‌ها و بداهه‌پردازی‌های بازیگران پیش برود؛ هر چند که البته بداهه‌گویی بازیگران همیشه به کارها کمک می‌کند.

وی در همین زمینه ادامه داد: زمانی که سریال «پایتخت ۱» با موفقیت به پایان رسید و سپس تصمیم گرفته شد سری دوم این مجموعه ساخته شود، من به همراه آقای تنابنده به شدت این دغدغه را داشتیم که چگونه خواهد شد اما خوشبختانه با هم‌فکری هم، قصه‌های مجزا و منسجمی پیدا کردیم و خدا را شکر «پایتخت ۲» توانست موفق پیش برود. تفاوتی که سری دوم «پایتخت» داشت این بود که به خاطر فضای داستان نمی‌شد خیلی وارد طنز و شوخی شد، بنابراین ما بار شوخی‌هایمان را روی قصه‌هایمان پیاده کردیم. در سری دوم سریال «دودکش» هم احساس می‌کنم ما با یک قصه منسجم پیش می‌رویم و امیدوارم اتفاقی که برای «پایتخت» افتاد برای «دودکش ۲» هم بیفتد.

نویسنده «دودکش ۲» در پاسخ به اینکه آیا این احتمال وجود دارد که این مجموعه همچون «پایتخت» ادامه‌دار باشد؟ اظهار کرد: این

موضوع بستگی به کادر سازندگان دارد اما ما در این مرحله فعلا به «دودکش ۲» فکر می‌کنیم.

نریمانی سپس به داستان سریال «دودکش ۲» اشاره کرد و توضیح داد: در سری دوم این مجموعه که قالیشویی از همان پایان سری اول مجموعه تعطیل شد، ما به دنبال موضوع دیگری رفته‌ایم و یک قصه دیگر برای «دودکش۲» طراحی کرده‌ایم. در سری دوم ما قالیشویی نداریم اما شغل کاراکترها همچنان برقرار است و همان بازیگران در سری دوم نیز حضور دارند. «دودکش ۲» قرار است در ۱۵ قسمت برای نوروز ۹۵ به روی آنتن برود.

او همچنین اعلام کرد که یک سوم نگارش «دودکش ۲» به پایان رسیده و متن این مجموعه نوروزی تقریبا به نیمه‌های نگارش رسیده‌ است.

این نویسنده در پایان گفت‌وگوی خود با ایسنا ضمن تشکر از عوامل سری اول مجموعه «دودکش» خاطرنشان کرد: جا دارد از همین جا به عواملی که «دودکش ۱» را ساختند، خسته نباشید بگویم و این را اعلام کنم که آقای برزو نیک‌نژاد که سری اول این مجموعه را نگارش کردند، اکنون به دلیل اینکه مشغول پروژه دیگری هستند در «دودکش ۲» حضور ندارند. به نظرم سری اول این مجموعه خیلی خوب نگارش و طراحی شده بود. امیدوارم در سری دوم نه تنها از جذابیت کار کاسته نشود، بلکه به جذابیت‌های آن اضافه شود. همچنین جا دارد از دوست عزیزم، حسین تراب‌نژاد که مرا در بخش نگارش «دودکش ۲» همراهی می‌کند تشکر کنم.

به گزارش ایسنا، سری دوم سریال طنز «دودکش» به کارگردانی محمدحسین لطیفی و تهیه‌کنندگی سید محمود رضوی برای نوروز ۹۵ شبکه اول در حال ساخت است. هومن برق‌نورد، بهنام تشکر، سیما تیرانداز، امیرحسین رستمی، نگار عابدی، محمدرضا شیرخانلو و یاسمن نوروزی از بازیگران اصلی این مجموعه هستند و قرار است بازیگران جدید دیگری به آن اضافه شود.

در «دودکش۲» که نام آن به طور قطعی انتخاب نشده است، شخصیت‌های مجموعه «دودکش» که ماه رمضان سال ۹۲ از شبکه یک پخش شد، حضور دارند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*