برگزاری آموزش‌های پیشگیری برای ۹۵۸ مددجوی زندانی در البرز 

رییس کل دادگستری البرز از اجرای برنامه‌های پیشگیرانه برای ۹۵۸ نفر از مددجویان، متهمان جرایم تعزیری و معتادان بهبود یافته در زندان های این استان خبر داد.

به گزارش روتیتر ، حسین فاضلی هریکندی با اشاره به اجرای برنامه‌های پیشگیرانه متعدد برای زندانیان و معتادان بهبود یافته در استان البرز گفت: از ابتدای سال جاری به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، ۱۰ کارگاه آموزشی اصلاح و بازاجتماعی کردن زندانیان در قالب «طرح هجرت» برای ۳۱۸ نفر از مددجویان ندامتگاه‌های استان و ۱۱ کارگاه آموزشی «طرح هور» برای ۲۷۸ نفر از متهمان جرایم ۶ تا ۸ تعزیری برگزار شده است.
وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌های اصلی دادگستری کل استان البرز در حوزه پیشگیری، توجه جدی به مقوله مجازات‌های جایگزین حبس، اصلاح و باز اجتماعی کردن مجرمان و آسیب دیدگان اجتماعی و برنامه‌ریزی و طراحی مداخلات در این زمینه بوده است.
وی با بیان اینکه در سال جاری، در حوزه پیشگیری از اعتیاد نیز به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان، ۹ کارگاه آموزشی در قالب «طرح مهاجر» برای ۳۶۲ نفر از معتادان بهبود یافته در کمپ‌های ترک اعتیاد استان اجرا شده است تصریح کرد: در مجموع ۹۵۸ نفر از زندانیان و معتادان بهبود یافته البرزی آموزش‌های پیشگیرانه را دریافت کرده‌اند.
فاضلی هریکندی ادامه داد: با ارائه‌ این آموزش‌ها تلاش شده است مهارت‌هایی که برای افزایش توانایی روانی و اجتماعی افراد لازم است به آن‌ها آموزش داده شود تا بتواند در مواجهه با مقتضیات زندگی از شکل‌گیری رفتارهای آسیب‌رسان به خود و جامعه پیشگیری کنند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*