اعضای شورای شهر تجهیزات آتش‌نشانی را بررسی کردند؛ ارتقای امکانات و تجهیزات نسبت به سال گذشته

روتیتر:همزمان با روز ملی ایمنی و آتش‌نشانی و در جریان برپایی نمایشگاه تجهیزات و ادوات این سازمان،‌ تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر کرج از امکانات موجود آتش‌نشانی بازدید کردند.

به گزارش روتیتر،مجید کاویانی در جریان این بازدید تجهیزات سازمان آتش‌نشانی را در سطح منطقه مطلوب ارزیابی کرد و افزود: تجهیزات این سازمان به استانداردها نزدیک است و در سطح آسیا از موقعیت نسبتا مطلوبی برخورداریم.
کاویانی با تاکید بر اینکه باید بر سرعت عمل نیروها و امکانات اطفای حریق و امداد و نجات در حوادث بیفزاییم، تصریح کرد: باید بکوشیم تا در این حوزه روزبه‌روز خود را به استانداردهای جهانی نزدیک کنیم.
ضرورت استانداردسازی امکانات آتش‌نشانی
وی به نقش شورا در ارتقای تجهیزات و ساختار نیروی انسانی سازمان آتش‌نشانی اشاره کرد و ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های دقیق و اصولی می‌توان به افزایش توان حرفه‌ای و نیروی انسانی این سازمان کمک کرد.
عضو شورای اسلامی شهر کرج خاطرنشان کرد: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی می‌تواند با ارائه لوایح مناسب به شورای اسلامی شهر برای افزایش توان این سازمان و ارتقای آن با توجه به استانداردهای جهانی، تلاش کند.
ارتقای امکانات و تجهیزات نسبت به سال گذشته
دیگر عضو شورای اسلامی شهر کرج نیز در این مراسم، توان این سازمان و تجهیزات آن را بالا ارزیابی کرد.
فاطمه اسکندری با بیان اینکه سال گذشته نیز در مراسم روز ایمنی و آتش‌نشانی حضور داشته‌ام، افزایش تجهیزات در سال جاری را بسیار خوب دانست و تصریح کرد: امکانات و تجهیزات نسبت به سال گذشته با ارتقای قابل توجهی مواجه بوده است.
اسکندری خدمات آتش‌نشانی را همسو با امنیت شهروندان برشمرد و گفت: آتش‌نشانی با توجه به حوزه عملیاتی و اجرایی خود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد که این امر نیازمند رسیدگی ویژه به این بخش است.
وی به کمبود نیروهای این سازمان برای تامین امنیت شهروندان در حوزه حوادث اشاره کرد و ادامه داد: شورا می‌تواند با تصویب لوایح ارائه شده و بررسی نیازهای این سازمان، نیروهای کارآمد و مورد نیاز آتش‌نشانی را تامین نماید.
اسکندری خاطرنشان کرد: اقدامات سازمان آتش‌نشانی با جان مردم سر و کار دارد؛ از این رو هر چه بیشتر برای ارتقای آن اهتمام ورزیم به امنیت جامعه کمک کرده‌ایم.
مصطفی سعیدی، علی حاج کاظم، مریم قهرمانی و حمیدرضا ابوالحسنی از دیگر اعضای شورای اسلامی شهر کرج بودند که از نمایشگاه تجهیزات و ادوات آتش‌نشانی کرج بازدید به عمل آوردند.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*