واکنش چمران به اخراج راستگو ازشورای شهر

روتیتر: عملکرد به دور از اخلاق سیاسی عضو شورای شهر تهران در موضوع انتخاب شهردار تهران به یکاز جنجالی ترین و البته محق ترین موضوعات پایتخت ایران و حتی کشور بدل شده است تا آنجا که حزب متبوع الهه راستگو عضو شورای شهر تهران تنها به اخراج وی از این حزی پرطرفدار بسنده نکگرده و با رایزنی های صورت گرفته به دنبال اخراج وی از شورای شهر تهران به دلیل آنچه زیر پا گذاشتن تعهدات و سوگند های این عضو شورای شهر یاد می کنند ، است .

اعضای اصلاح طلب شورای شهر تهران به دنبال اخراج وی از شورای شهر تهران هستند هرچند چمران معتثد است که اعضای شورا این اجازه قانونی را ندارند. البته رفتار غیر حرفه ای و غیر اخلاقی این عضو سبب شد تا محسن هاشمی تنها با یک رای اختلاف جای خود را به قالیباف دهد . الهه راستگو چه در جلسات شورای شهر و چه در جلسات حزب اسلامی کار بارها متعهد شده بود که به شهردار شدن محسن هاشمی رای دهد و در همین راستا سوگند نیز خورده بود اما درست در روز رای گیری با چرخش ۱۸۰ درجه ای به تعهدات خود پشت کرد و به قالیباف رای داد . فارغ از این رفتار غیر حرفه ای به نظر می رسد با توجه به مغایرت این رفتار غیر متعهدانه که در تضاد با روح عضویت و مشروعیت یک عضو شورای شهر به شمار می رود می بایست دراین خصوص اقدامی موثر و سنجیده اتخاذ و عمل شود.

در همین حال چمران اظهار داشت :خانم راستگو همچنان عضو شورا است و در آینده نیز به عنوان نماینده مردم فعالیت می کند. ما صلاحیت ورود به این موضوع را در شورا نداریم چرا که اعضا با رای مردم انتخاب شده اند.

عضو شورای شهر تهران گفت: بحث اخراج خانم راستگو از شورای شهر مطرح نیست و شورا صلاحیت این موضوع را ندارد.

مهدی چمران در مورد اخبار شنیده شده مبنی بر درخواست برخی اصلاح طلبان برای اخراج الهه راستگو از شورای شهر گفت: تمامی اعضای شورا دارای حق و حقوق مساوی هستند و این موضوع در صلاحیت شورای شهر نیست که بتواند یکی از اعضا را اخراج کند. در شورا نباید به این موضوعات پرداختهشود و نباید به حاشیه ها دامن زد.

وی ادامه داد:خانم راستگو همچنان عضو شورا است و در آینده نیز به عنوان نماینده مردم فعالیت می کند. ما صلاحیت ورود به این موضوع را در شورا نداریم چرا که اعضا با رای مردم انتخاب شده اند.

1 Comment

 1. به نظرم شما به این سوالات جواب بدهید بهتر است: آیا حزب یا گروه برای اعضای آن وحی منزل محسوب میشود؟
  روح عضویت و مشروعیت یک عضو شورای شهر یعنی چی؟ یعنی تعهد به حزب یا به مردم ؟
  ایشان از مردم رای گرفتند یا حزبشان؟ و مشروعیتشان وابسته به حزب است یا …؟
  کجای دنیا نمایندگان یک حزب همگی در رای دادن “ملزم” به توافق هستند؟
  نمایندگان با ید به سوگند حزبیشان پایبند باشند یا سوگندی که در شورای شهر به عنوان نماینده مردم میخورند؟
  شما با این نوع واکنش ها اساتید اخلاق رو هم پشت سر گذاشتید.
  جدا شعار “زنده باد مخالف من رو” از مواضع شما میشه درک کرد.

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*